Zvornik Državna tvrtka Srbijagas iz Novog Sada povećala je za čak 13 puta cijenu svojih usluga kompaniji Alumina iz Zvornika (RS) koja se plinom opskrbljuje iz Mađarske i za čiji transport koristi usluge zakupa plinovoda Srbijagasa.
Od 1. veljače cijena zakupa kapaciteta za transport plina kroz Srbiju za zvorničku tvornicu promijenjena je s dosadašnjih 54,98 na čak 724,11 dinara po prostornom metru. Zbog toga će Alumina do kraja godine za troškova zakupa kapaciteta transportnog sustava morati platiti dodatnih 550.000 dolara što je jednako jednomjesečnoj neto zaradi tvornice.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu