Bilanca plaćanja za studeni 2014. iskazala je višak od 18,1 milijardu eura, koji je time smanjen u odnosu na naniže revidiranih 19,5 milijardi eura koliko je iznosio u prethodnom mjesecu ali i u studenom 2013., izvijestio je ECB početkom tjedna.
Smanjeni višak u bilanci plaćanja signalizira da je oporavak gospodarstva u zoni primjene jedinstvene europske valute i dalje nesiguran. Pritom će upravo gospodarstvo, zajedno s deflacijom, biti u fokusu ovotjednog sastanka ECB-a na kojem će se odlučivati o dodatnim poticajnim mjerama, konkretno o programu kupnje državnih obveznica, takozvanom monetarnom ublažavanju.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu