Razvojna tvrtka OpenAI i tvorac chatbota ChatGPT-a objavljuje novu generaciju svog softvera modelom GPT-5, za koji tvrdi da predstavlja “značajan skok u inteligenciji” usred natjecanja između tvrtki za razvoj umjetne inteligencije. Govoreći o novom modelu i napretku koji su do sada postigli, Sam Altman rekao je kako razgovor s modelom GPT-3 podsjeća na razgovor s nekim iz srednje škole, GPT-4 daje dojam studenta, dok razgovarajući s posljednjim modelom imate osjećaj kao da razgovarate sa stručnjakom na razini doktorata.
Ovo je najbolji model na svijetu za kodiranje. Ovo je najbolji model na svijetu za pisanje, najbolji model na svijetu za zdravstvo te za druge stvari, pohvalio je CEO OpenAI-a mogućnosti novog modela. Iz ove tvrtke posebno su naglasili napredne mogućnosti kodiranja AI-a koje bi trebala donijeti novi razdoblje “softvera na zahtjev”, prenosi Zimo.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu