Kao jednu od kazneno-popravnih mjera, njemačko sudstvo priprema jednu novost. Uskoro bi naime manji prijestupnici mogli biti kažnjeni oduzimanjem vozačke dozvole.
Sitne kriminalce u Njemačkoj bi uskoro mogao stići novi oblik kazne: umjesto novčane globe ili zatvorskog boravka, ministri pravosuđa njemačkih saveznih pokrajina su se izjasnili i za ograničavanje slobode kretanja i to putem oduzimanja vozačke dozvole. Ministar pravosuđa savezne pokrajine Donja Saska (Niedersachsen) Bernd Busemann je novu inicijativu objasnio potrebom za novim oblicima kažnjavanja prijestupnika koji bi bili “točno po mjeri”.
dw
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu