Ovaj dramatičan porast cijena uzrokovan je problemima u proizvodnji kave u Brazilu, najvećem svjetskom proizvođaču kave, prenosi Fenix magazin.
Suše i visoke temperature uzrokovale su štetu biljkama kave Arabica, dok nedavne kiše, iako su potaknule cvjetanje, ne garantiraju stabilnu proizvodnju. Stručnjaci upozoravaju kako će zbog suše cvjetovi vjerojatno otpasti prije nego što se razviju plodovi, što bi moglo značajno smanjiti prinos sljedeće sezone, navodi Wall Street Journal.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu