Izgradnju Nacionalnog nogometnog stadiona u Beogradu najavio je prije šest mjeseci premijer Aleksandar Vučić, koji je rekao da je država za taj projekt spremna izdvojiti oko 150 milijuna eura. Zemunske kompanije Korny i Zugay pripremile su preliminarno rješenje sportsko-poslovnog i stambenog kompleksa u Zemunu, koji bi se gradio u tri faze, javlja portal eKapija.
Nacionalni nogometni stadion u Zemunu ima bi povoljne prometne veze, udaljenost petlje autoceste Beograd-Zagreb je oko 1500 metara, dok se Aerodrom Nikola Tesla nalazi na samo desetak kilometara od lokacije. U blizini je i željeznička postaja Zemun N. Grad. Nacionalni nogometni stadion mogao bi primiti 40 do 50.000 gledatelja. Objekt bi imao i prateće sportske sadržaje, kao što je teniski kompleks sa 12 do 15 terena, te četiri podzemne razine za parkiranje.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu