Kompanija Lazard, koju je vlada Srbije izabrala za savjetnika u privatizaciji Telekoma Srbija, u sukobu je interesa jer je njen strateški partner investicijski fond Apollo jedan od mogućih kupaca Telekoma, javlja portal Pištaljka.
Lazard i Apollo su, tvrdi Pištaljka, još 2008. godine sklopili dogovor da u Europi nastupaju zajedno. Lazard je ove godine bio finanCijski savJetnik Apolla pri preuzimanju francuske tvornice stakla Verallia, koja proizvodi boce za šampanjac Dom Perignon i staklenke za Nutellu, potom američke kemijske grupacije OM, kao i u neuspješnom poslu s kupnjom kompanije RCS Capital.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu