Crna Gora treba da biti bankarska destinacija kao Švicarska i mora privući što više međunarodnih banaka koje posluju po bazelskim standardima i valoriziraju investicijsko bankarstvo i elektronski platni promet kroz europske direktive, rekao je predsjednik Atlas grupe Duško Knežević.
On je Vijestima izjavio da ima nekoliko ponuda za svoje banke Atlas i Invest i da bi dolazak neke velike investicijske banke bio vrlo značajan za međunarodnu sliku o Crnoj Gori, kao i privlačenje novih izravnih stranih investicija. "Tim bankama cilj ne bi bio otvaranje podružnica i poslovanje na lokalnom tržištu, već bi Crnu Goru učinile financijskom destinacijom za međunarodne transakcije, financijske servise i platne institucije.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu