Američka administracija odlučila se za novi udar na kinesko gospodarstvo, ali ovoga puta na kompanijskoj razini. Ministarstvo trgovine zabranilo je američkim kompanijama prodaju komponenti kineskom proizvođaču mobitela i telekomunikacijske opreme ZTE na sedam godina.
Odluka odmah stupa na snagu. S obzirom da ZTE u SAD-u kupuje između 25 i 30 posto komponenti koje ugrađuje u svoje proizvode, američki potez mogao bi imati vrlo velike negativne posljedice po kompaniju.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu