Predsjednik Hrvatske Ivo Josipović i predsjednik Slovenije Borut Pahor potaknuli su u subotu u Salzburgu dvije vlade da što prije riješe problem Ljubljanske banke i izjavili kako vjeruju da će se stvoriti uvjeti da dvotrećinska većina u slovenskom parlamentu ratificira hrvatski pristupni ugovor.
"Apsolutno vjerujem – Sloveniju i Hrvatsku vodili su i vode odgovorni ljudi. Nemam razloga sumnjati da će, uvažavajuci svoje nacionalne interese, učiniti ono što je najbolje za dvije države", istaknuo je Josipović. "Ne sumnjam da će, kada se nađe rješenje za Ljubljansku banku na temelju Bečkih ugovora (o sukcesiji), dvije trećine zastupnika to očekivanje i ispuniti", rekao je Pahor na zajedničkoj konferenciji za novinare s Josipovićem.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Dvadeset godina nas Slovenija ucjenjuje , međunarodna zajednica to gleda i ništa ne poduzima .
Arbitražu za Savudrijsku valu prihvačaju samo ako je povoljna za njih .
Otvoreno kažu da od ratifikacije neće biti ništa dok se ne rješi Ljubljanska banka .
Naravno misle da će se Hrvatska odreći opljačkanih miliardu eura .
Nije tu u pitanju kriza Slovenske vlade već odluka da zarade miliardu eura .
Čak i Kosoričin “prijatelj” Pahor prijeti Hrvatskoj , ako Slovenija ne ratificira Hrvatska mora sve raditi iz početka (zajedno sa Srbijom).
I na kraju će naša nesposobna Kukuriku Vlada popustit i Slovenija će Hrvatskoj naplatit miliardu eura ulazak u EU.
Uključite se u raspravu