„Ovaj porez je usmjeren na obeshrabrivanje potrošnje slatkih pića i povećanje javnih prihoda koji bi se mogli utrošiti na zdravstvo i obrazovanje. Epidemija pretilosti u EU predstavlja ogroman teret za zdravstvene sustave”, priopćilo je rumunjsko ministarstvo financija.
Novi namet trebao bi prikupiti 66 milijuna eura tijekom ostatka 2019. godine, te dolazi kao dio šireg pregleda proračuna u kojem će porasti i porez na duhan, te će se smanjiti proračun u određenim područjima javne potrošnje.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu