Ministar financija Taro Aso uvrijedio je desetke milijuna japanskih birača mjesec dana nakon izbora ocijenivši da su stari ljudi prevelik teret za državne financije, piše u utorak britanski dnevnik The Guardian.
Starim ljudima trebalo bi dopustiti "da se požure i umru" kako bi smanjili troškove za medicinsku skrb.
"Ne dao vam Bog da morate živjeti, a zapravo želite umrijeti. Osjećao bih se sve lošije kada bih znao da vlada plaća moje zdravstvene troškove", rekao je ministar na sjednici nacionalnog vijeća koje je raspravljalo o reformi socijalne skrbi. "Problem se može riješiti jedino ako im dopustite da se požure i umru", rekao je Aso.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu