Islamska država u Siriji i Iraku godišnje zaradi između 150 i 200 milijuna dolara od ilegalne trgovine umjetnina, antikviteta i arheološkog blaga, otkrio je ruski veleposlanik pri UN-u u pismu objavljenom u četvrtak.
"Oko 100,000 kulturnih objekata globalnog značaja, uključujući i 4,500 arheoloških nalazišta, od kojih se devet nalazi na popisu svjetske baštine su pod kontrolom Islamske države u Siriji i Iraku," napisao je veleposlanik Vitalij Čurkin u pismu Vijeću sigurnosti UN-a.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu