Grčka je vlada u četvrtak uplatila dug Europskoj središnjoj banci (ECB) nakon što je primila prvu tranšu pomoći od 13 milijardi eura u gotovini. Neimenovani dužnosnik vlade u Ateni potvrdio je Reutersu da je odmah uplaćen i dug ECB-u po dospjelim obveznicama od 3,2 milijarde eura.
Nakon što je u srijedu odbor Europskog stabilizacijskog mehanizma (ESM) odobrio paket pomoći od 86 milijardi eura, prema Grčkoj je upućena i prva tranša. Od primljenih 13 milijardi eura, 12 milijardi eura bit će upotrijebljeno za plaćanje dugova, ukljućujući i nedavni mostni kredit. Preostala milijarda eura otići za podmirenje dospjelih državnih potraživanja.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu