Francusko gospodarstvo zabilježilo je u trećem tromjesečju slabašan oporavak, a slabo napreduje i talijansko dok je španjolsko nastavilo rasti snažnim tempom, pokazale su u petak preliminarne procjene statističkih ureda.
Francusko je gospodarstvo u trećem tromjesečju poraslo slabašnih 0,2 posto u odnosu na prethodno tromjesečje kada su se aktivnosti blago smanjile, izvijestio je državni statistički ured INSEE. U razdoblju od srpnja do rujna potrošnja kućanstava ponovo je stagnirala, signalizirajući da su napadi islamista, uključujući srpanjski u Nici, pritisnuli raspoloženje potrošača i potrošnju turista. Oporavak talijanskog gospodarstva nije zaustavljen, ali slabašno napreduje, premda bi u trećem kvartalu trebao biti ostvaren blagi rast, kazao je guverner talijanske središnje banke Ignacio Visco.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu