Naftne kompanije mogle bi uštedjeti godišnje 73 milijarde dolara kada bi u istraživanju nafte i plina efikasnije koristile postojeću računalnu tehnologiju, objavila je konzultantska kuća Wood Mackenzie.
Istraživanje novih bušotina i proizvodnja ugljikovodika zahtijeva analizu velikih količina seizmičkih i geoloških podataka te za nadziranje i održavanje složene opreme, poput naftnih platformi u moru. Wood Mackenzie smatra kako bi industrija samo na istraživanjima u podmorju mogla uštedjeti 12 milijardi dolara godišnje korištenjem tehnologije koja bi omogućila brža i preciznija bušenja.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu