Previranja među radnicima Gorenja, uz potporu sindikata, slovenski mediji vide kao potenciranje radničkog nezadovoljstva što bi za posljedicu trebalo imati smjenu predsjednika uprave Gorenja Franje Bobinca i njegovih suradnika. Ozračju u kompaniji, navodi Delo, treba dodati i nezadovoljstvo manjinskih dioničara zbog nedostatka profitabilnosti Gorenja.
Žele samo obnovu ugovora
Prema najavama Slovenskog sindikata metalne i elektrotehničke industrije (SKEI), radnici Gorenja će zbog najavljenog otkaza kolektivnog ugovora u štrajk stupiti po prestanku njegova važenja, što može biti najkasnije u kolovozu sljedeće godine, a najranije u istom razdoblju 2018. godine. Naime, ta kompanija ima jedan od najstarijih korporativnih kolektivnih ugovora u Sloveniji, u primjeni od srpnja 1991., a sada je Upravni odbor najavio njegove značajne izmjene.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu