Bivši mariborski nadbiskup Franc Kramberger (78) jedan je od četvorice osoba koje slovensko državno odvjetništvo sumnjiči za nezakonito trgovanje dionicama, odnosno kazneno djelo zloporabe položaja, objavili su u četvrtak slovenski mediji.
Riječ je o događaju iz 2003. godine, kad je Kramberger, tadašnji mariborski nadbiskup, u ime nadbiskupije potpisao više ugovora o kupnji dionica tvrtki "Mladinska knjiga" i "Založba", a dionice su istog dana po znatno višoj cijeni prodane dalje čime su oštećene tvrtke Etol i NFD koje su kupile dionice po višoj cijeni, a mariborska nadbiskupija neopravdano zaradila 1,3 milijuna eura, piše ljubljanski dnevni list "Dnevnik".
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu