U potrazi za spašavanjem proizvođača automobila Opela vodstvo matične tvrtke General Motorsa razgovarat će i s njemačkom saveznom vladom.
Predloženi koncept sanacije General Motorsa predviđa ukidanje 47.000 radnih mjesta, od čega 26.000 izvan SAD-a. Opel, koji je u sastavu te američke tvrtke, zapošljava u Njemačkoj 25.000 ljudi. Koncernu je potrebno gotovo 17 milijarda dolara da bi izbjegao insolventnost. Prema nekim informacijama GM razmišlja o prodaji ili zatvaranju nekih Opelovih pogona u Njemačkoj i Belgiji. Inače, koncerni GM i Chrysler dobili su novu financijsku pomoć vlade u Washingtonu. Ukupan iznos hitnih kredita je 7 milijardi dolara.
(pd)
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu