Volkswagenovo prošlotjedno upozorenje o gašenju radnih mjesta i otpuštanju radnika već od sredine sljedeće godine, te o potencijalnom zatvaranju proizvodnih linija na domaćem tržištu po prvi put u svojoj 87-godišnjoj povijesti, izazvalo je šok diljem zemlje.
Međutim, nad najvećim njemačkim proizvođačem automobila već se godinama nadvijaju olujni oblaci zbog rastućih troškova proizvodnje, slabije domaće privrede nakon pandemije i sve jače konkurencije iz Kine. Volkswagenova neuspješna strategija za električna vozila dodatno stvara probleme. Proizvođač automobila sada mora uštedjeti oko 10 milijardi eura u naredne tri godine, što može značiti gubitak tisuća radnih mjesta i vjerojatno gašenje nekih od 10 njemačkih proizvodnih linija.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu