Rumunjska automobilska kompanija Dacia objavila je da je započela tzv. dobrovljnim otkazom, a sve zbog reorganizacije tvrtke koja će započeti 1. listopada.
Naime, program dobrovoljnog otpuštanja temelji se na tome da se radnicima isplaćuje određena novčana naknada proporcionalna radnom stažu u tvornici. Radnici koji se žele prijaviti na ovaj program imat će priliku to učiniti do 20. rujna, prenosi Klix. Prema informacijama poslanim radnicima Dacie, najmanje dobivaju osobe s dvije godine staža, pa će im biti isplaćeno oko 4500 eura. Oni koji su u tvrtki radili od 12 do 16 godina dobit će pozamašnu svotu novca, a bit će im isplaćeno oko 30.000 eura. Najviše će dobiti zaposlenici sa 16 i više godina staža, a dobit će oko 37.000 eura.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu