Britanska industrija piva pokrenula je kampanju kojom bi ukinula povećane poreze na alkoholna pića jer strahuje da će to povećati pritisak na pubove koji se ionako nalaze u problemima.
Britanska udruga pivara i pubova tvrdi da posljednje povećanje poreza na cijene piva predstavljaju “smrtnu kaznu” za pubove diljem Britanije. Kampanja pod nazivom “Sasjecite porez na pivo – spasite pubove” nadovezuje se na vladin predproračunski izvještaj u kojemu se najavljuje povećanje poreza na alkohol. Taj je porez povećan za gotovo osam posto, što će pintu piva učiniti skupljom za tri penija, bocu vina 13 penija, a bocu žestokog pića 53 penija.
(Guardian)
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu