Najvećih 20 topionica aluminija u Kini, koje proizvodu 70 posto ukupne količine tog metala u zemlji, pristale su, od ovog mjeseca, smanjiti proizvodnju za deset posto zbog nestašice električne energije.
Najveći proizvođač aluminija u Kini, Chalco i njegovi rivali, potpisali su sporazum kojim se obvezuju da će smanjiti proizvodnju između pet i deset posto. Kina, inače najveći svjetski proizvođač aluminija, već šestu godinu zaredom bilježi nestašicu električne energije jer elektrane nisu dovoljno opskrbljene ugljenom. Kina je lani proizvela 12,6 milijuna tona toga metala.
(PD)
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu