Kineski predsjednik Hu Jintao se u četvrtak pohvalio kako je nacionalna reforma koju je Komunistička partija Kine prihvatila i provodila proteklih tri desetljeća pridonijela gotovo desetpostotnom godišnjem ekonomskom rastu.
Hu, koji je također i glavni tajnik Centralnog komiteta KPK, posebno je veličao ulogu tadašnjeg kineskog lidera Denga Xiaopinga i njegovih suradnika što su donijeli hrabre odluke kako bi rekonstruirali državnu ekonomiju i otvorili se svijetu. Kineski je predsjednik kazao kako je KPK uspješno transformirao inerciju koja je od planske ekonomije dovela do dinamične tržišne ekonomije socijalističkog tipa, preoblikujući mehanizme u kojima javno vlasništvo igra glavnu ulogu, dok istovremeno napreduju i drrugi oblici vlasništva.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu