Sport & biznis - SP 2026.
EN DE

Iz Crne Gore u Ameriku preko Zagreba

Autor: Milan Šćekić,VLM
05. ožujak 2012. u 22:00
Podijeli članak —

Crna Gora potpisala je sporazum o uspostavljanju zračnog prometa sa Sjedinjenim Američkim Državama.

već od 5 € mjesečno
Pretplatite se na Poslovni dnevnik
Pretplatite se na Poslovni Dnevnik putem svog Google računa, platite pretplatu sa Google Pay i čitajte u udobnosti svoga doma.
Pretplati se i uštedi

Tim je sporazumom definirana mogućnost uspostavljanja redovnih zračnih linija između dvije zemlje na obostrano potpuno liberalnim osnovama kad je riječ o kapacitetima i frekvenciji letova. Budući da Crna Gora sama za sebe nije dovoljno veliko tržište za dolazak velikih zrakoplova, u ministarstvu prometa i pomorstva odlučili su se uključiti u jedinstvenu regionalnu avioprometnu ponudu prema SAD-u. Zasad je najbliža varijanta da avioni prema američkim gradovima i, obrnuto, prema podgoričkoj i tivatskoj zračnoj luci lete preko zagrebačkog Plesa. Poslije će se razmotriti mogućnost uspostavljanja zračnih linija između Crne Gore, Kanade i SAD-a preko beogradskog i sarajevskog aerodroma. U SAD-u živi i radi više tisuća Crnogoraca koji najčešće jedanput na godinu dolaze u posjet starom kraju. Redovna linija između Beograda i New Yorka ukinuta je prije više od dva desetljeća pa sad putuju preko Frankfurta, Amsterdama, Londona i Pariza.

Crna Gora potpisala je sporazum o uspostavljanju zračnog prometa sa Sjedinjenim Američkim Državama.

Tim je sporazumom definirana mogućnost uspostavljanja redovnih zračnih linija između dvije zemlje na obostrano potpuno liberalnim osnovama kad je riječ o kapacitetima i frekvenciji letova. Budući da Crna Gora sama za sebe nije dovoljno veliko tržište za dolazak velikih zrakoplova, u ministarstvu prometa i pomorstva odlučili su se uključiti u jedinstvenu regionalnu avioprometnu ponudu prema SAD-u. Zasad je najbliža varijanta da avioni prema američkim gradovima i, obrnuto, prema podgoričkoj i tivatskoj zračnoj luci lete preko zagrebačkog Plesa. Poslije će se razmotriti mogućnost uspostavljanja zračnih linija između Crne Gore, Kanade i SAD-a preko beogradskog i sarajevskog aerodroma. U SAD-u živi i radi više tisuća Crnogoraca koji najčešće jedanput na godinu dolaze u posjet starom kraju. Redovna linija između Beograda i New Yorka ukinuta je prije više od dva desetljeća pa sad putuju preko Frankfurta, Amsterdama, Londona i Pariza.

Autor: Milan Šćekić,VLM
05. ožujak 2012. u 22:00
Podijeli članak —
Komentirajte prvi

Moglo bi vas Zanimati

New Report

Close