Globalna potražnja za etičkim oblikom ulaganja dovela je do snažnog rasta islamskog bankarstva i financija. Banke poput HSBC-a i Citibanke najavile su svoju ambiciju da postanu glavni igrači na tom tržištu.
Pridošlicama na to brzorastuće tržište knjiga “Uvod u islamske financije”, koju su napisala dva dobro poznata stručnjaka na području islamskih financija, pruža sjajan pregled glavnih koncepata tog područja. Knjiga objašnjava temeljna načela i funkcije ekonomskog, bankarskog i financijskog sustava koji djeluje prema šerijatu (islamski zakon). O brojnim pravilima islama, od društvene pravde preko jednakosti, zaštite vlasničkih prava do nepovredivosti ugovora i zabrane Ribe (kamate), raspravlja se u odnosu na ekonomsko ponašanje pojedinaca, društva i države. Inače autori Zamir Iqbal i Abbas Mirakhor zaposleni su u Svjetskoj banci i Međunarodnome monetarnom fondu. Knjigu je objavio nakladnik Mate iz Zagreba.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu