Evraz Group, drugi ruski proizvođač čelika, u prošloj je godini zabilježio gubitak jer je krhak oporavak globalnoga gospodarstva utjecao na pad proizvodnje i cijena.
Neto gubitak Evraza u 2009. je iznosio 1,26 milijardi dolara, u odnosu na 2008. kada je ostvaren profit od 1,86 milijardi dolara. Prihodi od prodaje su se prepolovili na 9,77 milijardi dolara. Analitičari su očekivali neto gubitak od 1,11 milijardi dolara i prodaju od 9,76 milijardi dolara. Uz smanjenje isporuka glavni utjecaj na slabije rezultate imao je pad cijena čelika na svjetskom tržištu.
(pd)
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu