Europska banka za obnovu i razvoj, EBDR, u suradnji sa Svjetskom bankom planira provesti istraživanje o “Životu u tranzicijskim zemljama”.
Osim u Hrvatskoj, istraživanje će se provesti i u drugih 30 zemalja, među kojima je i Češka, gdje EBDR više ne operira, te Kosovo. Ovo će biti drugo po redu takvo istraživanje, jer je banka prvu verziju “Života u tranziciji” provela 2006. Banka se nada da će ovaj projekt dati odgovore na pitanja kako je tranzicija utjecala na živote ljudi u zemljama koje su odbacile komunističke režime, a koji su danas u teškoj situaciji zbog financijske krize.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu