Britanska tvrtka BSkyB pristala je platiti oko 8,3 milijarde dolara za kupnju njemačkog i talijanskog pay-TV poslovanja Twenty-First Century Foxa, a stvaranjem moćne europske medijske kuće kani odgovoriti na usporavanje rasta svojeg poslovanja u Britaniji.
BSkyB, koji je u 39-postotnom vlasništvu Rupert Murdochovog Twenty-First Century Fox, platit će to preuzimanje dijelom gotovinom, dijelom zaduživanjem te s 10 posto svojih dionica.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu