Najveći proizvođač čelika u svijetu ArcelorMittal izvijestio je u srijedu da mu se gubitak u četvrtom tromjesečju povećao zbog otpisa i troškova u europskom poslovanju ali je prognozirao bolju potražnju i rezultate u ovoj godini.
Neto gubitak povećao se na 3,99 milijardi dolara, s milijardu dolara koliko je iznosio u istom razdoblju godine ranije, objavila je u srijedu kompanija sa sjedištem u Luksemburgu. Prihodi su se smanjili 14 posto, na 19,3 milijarde dolara, s obzirom na niže cijene i smanjeni obujam prodaje na godišnjoj razini. Gubitak uključuje otpise i troškove u iznosu 4,8 milijardi dolara na europskom poslovanju, poglavito zbog praznog hoda tvornica u Madridu, Florangeu u Francuskoj, te zbog odluke o zatvaranju postrojenja u Liegeu u Belgiji.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu