Pred tehnološkim gigantima Appleom i Samsungom nove su parnice. Rat oko patenata ovoga se puta nastavlja u Australiji i Nizozemskoj.
Apple tako na sudu u Sydneyu pokušava dokazati da je Samsung Galaxsy ukrao njihov patent na touch screen dok Samsung u Hagu pokušava zabraniti prodaju iPada i iPhonea koji koriste 3G tehnologiju. U dosadašnjim parnicama više uspjeha imao je američki gigant pa je tako u Njemačkoj potpuno zabranjena prodaja Galaxy Taba, a u listopadu zabranit će se i prodaja Samsungovih smartphonea u Nizozemskoj. Sudska borba između ove dvije tvrtke vodi se u više zemalja, a trenutno su aktualne one u SAD-u, Francuskoj i Južnoj Koreji. Samsung je kao jedno od rješenja u sporovima ponudio mogućnost licenciranja, no Apple je to odbio.
(Ana Mlinarić)
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu