Suvremeno je društvo sve više individualističko, brakova je sve manje. Prema statistikama u susjednoj Sloveniji, na 100 odraslih Slovenaca samo njih 46 je u braku, 39 je samaca, osam udovica i sedam razvedenih. Slično je i u Hrvatskoj. Mađu onima koji su u tim brojkama prepoznali priliku za ozbiljan biznis mlada je Slovenka Nina Slapnik, koja je pokrenula agenciju za organiziranje aktivnosti samaca.
Poslovna prilika
Kako odmah objašnjava, nije riječ o posredovanju za ženidbu/udaju već o povećanju kvalitete društvenog života samaca. Dosad su stekli 10.000 članova koji su u događanjima uživo mogli, naravno, upoznati nekog zanimljivog, ali prije svega naučiti nešto o zabavnijem i kvalitetnijem životu drugih samaca. "Sada imamo više od 570 parova i iako nije mnogo, već osam obitelji koje su stvorene preko nas", kaže nam simpatična slovenska poduzetnica.Agencija "Dogodki za samske" startala je prije četiri godine, kad je ta diplomirana komunikologinja dala otkaz u tvrtki u kojoj je dotad radila. "U početku je bilo teško jer Ljubljana nije New York. Ovo je mala zemlja i ljudi su dosta konzervativni prema novim izazovima.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu