King Limited, tvrtka koja je proizvela popularnu igru za Facebook Candy Crush Saga, počela je developere čije igre u naslovu imaju riječ "candy" (slatkiš) kako je zaštitila tu riječ.
Naime, kako prenosi Gamezebo, King je 6. veljače 2013. godine američkom uredu za zaštitne znakove podnio zahtjev za zaštitu riječi "candy" na području video-igara, ali i odjeće. Zahtjev je odobren 15. siječnja ove godine, a nakon pet dana na adrese developera čiji naslovi sadrže spornu riječ počele su stizati zahtjevi za uklanjanje aplikacija.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu