Zbog afričke kuge u Srbiji je uništeno oko 1,5 posto svinja. Uvoz živih životinja je na istoj razini kao i prošle godine, ali je njihova cijena porasla za 45 posto.
Bojan Stanić iz Privredne komore Srbije smatra da će svinjetina, koja je u Evropi već skuplja za 30 do 40 posto, rasti i u Srbiji. Kaže kako će taj rast pogurati nagore i cijene drugih vrsta mesa jer će se koristiti kao zamjena za svinjetinu.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu