Ukupna štednja stanovništva nastavila je rasti i u drugoj polovini 2022. godine, objavila je Narodna banka Srbije. U posljednjih deset godina dinarska štednja porasla je više od pet puta i na kraju 2022. iznosio je 96,3 milijarde dinara (oko 820 milijuna eura).
Nakon izbijanja krize u Ukrajini, došlo je do privremenog smanjenja dinarske štednje, a od lipnja prošle godine ponovno se nastavlja pozitivan trend njezina rasta. U desetogodišnjem razdoblju raste i devizna štednja, s 8,3 milijarde eura na kraju 2012. godine na 13,7 milijardi eura na kraju 2022.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu