Njemačka kompanija Lidl trenutačno provodi niz procesa diljem Bosne i Hercegovine, a sve u sklopu priprema za istodobno otvaranje objekata u nekoliko gradova i općina. U kolovozu je počela gradnja najmanje triju maloprodajnih Lidlovih objekata – u središtu Kiseljaka, na južnom ulazu u Zenicu te u središtu Kaknja, piše Večernji.ba.
Lidl je već završio izgradnju nekoliko prodajnih objekata, među kojima su dva u Sarajevu te po jedan u Mostaru, Gračanici i Bijeljini, dok je još veći broj objekata u izgradnji ili u pripremi izgradnje. Prema onome što se službeno zna, Lidl već gradi objekte u Banjoj Luci, Istočnom Sarajevu, Livnu, Bihaću, Gradišci i Modriči. Kupio je zemljište u Zvorniku i Trebinju, a novi objekti u idućem razdoblju trebali bi se graditi i u Laktašima, Prnjavoru, Doboju i Živinicama.
Osim toga, za očekivati je da gradi objekte i u drugim većim gradovima, ali javnost još nije konkretno obaviještena o točnim planovima i lokacijama. Osim toga, pri kraju je izgradnja distributivnog centra u Lepenici kod Sarajeva, vrijednog 100 milijuna eura. Plan kompanije je istodobno otvoriti 15-ak prodavaonica u najvećim gradovima, nakon čega će se mreža prodajnih mjesta nastaviti širiti. Ukupno će biti otvoreno minimalno 30 objekata diljem BiH, prenosi portal BiznisInfo. Otvaranje objekata očekuje se u iduće dvije godine.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu