Poslovni.hr slavi 20.rođendan
EN DE

Cinkarna Celje upetostručila dobit u prvom kvartalu

Autor: Poslovni.hr
21. svibanj 2025. u 10:55
Podijeli članak —
Foto: FB/Screenchot

Cinkarna Celje je u prvom tromjesečju ove godine ostvarila prihode od 58 milijuna eura i neto dobit od 6,3 milijuna eura. To je povećalo godišnji prihod za 22 posto, a dobit za 392 posto.

Tvrtka je ove rezultate, postignute u izazovnom i neizvjesnom makroekonomskom okruženju, opisala kao iznadprosječne.

Kako je Cinkarna Celje napisala u objavi na web stranici Ljubljanske burze, potražnja na ključnim tržištima u prvom je tromjesečju i dalje bila prigušena.

„Neizvjesnost na međunarodnim tržištima, nestabilno makroekonomsko okruženje i konkurentski tržišni pritisci ostaju čimbenici koji mogu utjecati na poslovanje u ostatku godine“, nastavili su.

Istaknuli su da je uvođenje trajnih antidampinških mjera u EU pomoglo u vraćanju stabilnosti, ali puni učinci nove tržišne ravnoteže postat će jasniji tek u nadolazećim tromjesečjima.

Tvrtka će, kako je najavljeno, nastaviti raditi na stjecanju novih poslova u SAD-u i na tržištima gdje spomenute mjere stvaraju povoljniji tržišni prostor za zapadne proizvođače.

Istovremeno, pomno će pratiti razvoj uvjeta na ključnim tržištima i u skladu s tim prilagođavati svoje poslovne aktivnosti, piše Seebiz.

„Troškovni učinak, operativna fleksibilnost i tržišna disciplina ostaju ključni čimbenici za održavanje i jačanje konkurentnosti – s važnom pažnjom posvećenom obvezama i razvoju u području strategije održivosti, koja uključuje ispreplitanje održivog razvoja u područjima okoliša, društvenog i korporativnog upravljanja“, dodali su.

Autor: Poslovni.hr
21. svibanj 2025. u 10:55
Podijeli članak —
Komentirajte prvi

Moglo bi vas Zanimati

New Report

Close