Hrvatska je prema istraživanju švicarskog Instituta za poslovno upravljanje te hrvatskog Nacionalnog vijeća za konkurentnost zauzela 53. mjesto na ljestvici najuspješnijih zemalja po pitanju stvaranja, privlačenja i zadržavanja svojih talenata, u konkurenciji 61 promatrane zemlje.
Štoviše, Hrvatska je predzadnja po tom kriteriju u EU, iza nas je samo Bugarska. Da je situacija alarmantna i da se nešto mora hitno napraviti, smatra i Đuro Horvat, direktor tvrtke Tehnix.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu