Zagreb Cijene nekretnina u Hrvatskoj u prvom tromjesečju porasle su najsnažnije od ulaska u EU, pokazalo je izvješće europskog statističkog ureda Eurostata objavljeno u utorak.
Naime, rezultati izvješća koje je prenijela Hina pokazuju da su u razdoblju od siječnja do ožujka cijene stambenih nekretnina u Hrvatskoj porasle 1,2 posto u odnosu na prethodna tri mjeseca kada su uvećane tek skromnih 0,1 posto. U istoj skupini s Hrvatskom našla se Bugarska gdje su cijene nekretnina prema provizornim podacima Eurostata porasle 1,1 posto, Češka gdje su uvećane 1,0 posto te Nizozemska i Španjolska s rastom cijena za 1,4 posto.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu