Početak građevinskih radova za tvornicu električnih baterija od strane belgijske tvrtke Avesta Battery and Energy Engineering (ABEE) obilježen je ovih dana na ceremoniji polaganja kamena temeljca u industrijskoj razvojnoj zoni Kichevo.
U prvoj fazi bit će uloženo deset milijuna eura i otvorit će se do 200 radnih mjesta. Aleksandar Golaboski, izvršni direktor Aveste Skopje, rekao je da će u prvoj godini investicije biti zabilježen izvoz od 50 milijuna eura, a očekuje se da će biti procijenjena na 40 milijuna eura i da će zaposliti 600 ljudi.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu