Od 1.4.1960. kada je proizveden sada već kultni model '1460' pa do danas, 'Marte' su pisale povijest mode, i punkera i grungerica, ali i hollywoodskih celebritija.
Svoje kolekcije za ovaj kultni brand dizajnirali su već Raf Simons, danas kreativni direktor modne kuće Dior, Yohji Yamamoto i model Agyness Deyn, a ovih dana Dr.Martens je započeo suradnju s dizajnericom Aleksandrom Dojčinović, koja je ekskluzivno za ShoeBeDo kreirala tri modela 'Dr. Martens by Aleksandra Dojčinović'. Ovim limited editionom Dr. Martens, nakon svjetskih, ulazi i u hrvatsku dizajnersku kolaboraciju. Aleksandra je dizajnerski 'touch' dala kultnom modelu '1460' i motorističkom modelu 'Vi', i na taj način desetljećima prepoznatljivom izgledu Marti udahnula dodatnu posebnost, koja ih čini još više cool, trendi, istodobno nosivima i sexy.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu