Da su sportske kladionice na početku ovogodišnjeg Europskog nogometnog prvenstva u svoju ponudu uvrstile mogućnost klađenja na pobjednika među sponzorima, izvukle bi zasigurno deblji kraj.
Njemački Adidas drži čak 40 posto europskog tržišta kopački, više nego Puma i Nike zajedno, te 50 posto tržišta Sjeverne Amerike. U ovogodišnjem europskom nogometnom srazu Adidasa, Nikea, Pume i Umbra klađenje na Adidas kao pobjedničkog sponzora donijelo bi znatan dobitak, a kladionicama glavobolje. Izvršni direktor Adidasa izjavio je kako je već sredinom Europskog nogometnog prvenstva kompanija dosegla čak 80 posto planirane godišnje prodaje sportske opreme povezane s nogometom. Kompanija koja je preuzela ovogodišnje nogometno sponzorstvo nacionalih timova Njemačke, Francuske, Grčke i Rumunjske predvidjela je na samom početku prvenstva kako će u finalu zaigrati upravo dva njihova tima, Njemačka i Španjolska, te, ako se njihove prognoze ispune, da će prodaja narasti za još koji postotak. Dalekovidni Nijemci ostvarili su svoj plan i nakon nedjeljnog sraza Njemačke i Španjolske, danas Adidas zadovoljno trlja ruke. Uspoređujući ovogodišnje europsko nogometno prvenstvo s onim iz 2004. godine njemački Adidas bilježi rast prodaje od 50 posto. Adidas je ostvario svoj cilj i u prodaji majica. Ukupno je prodano 1,5 milijuna dresova nogometnih reprezentacija.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu