Poslovni.hr slavi 20.rođendan
EN DE

Za obnovu hotela Pelegrin 22 milijuna eura – iz vlastitih izvora

Autor: Mladen Miletić
29. srpanj 2025. u 20:00
Podijeli članak —
Obnovljeni hotel Pelegrin u Umagu, ulaganje Plave Lagune, posjetili su ministar turizma i sporta Tonči Glavina i direktor HTZ-a Kristjan Staničić/PD

Hotel Pelegrin, smješten tik uz morsku obalu, prošao je kroz temeljitu obnovu kojom je podignut standard smještaja i usluge.

Ministar turizma i sporta Tonči Glavina i direktor Hrvatske turističke zajednice Kristjan Staničić obišli su nedavno rekonstruirani Hotel Pelegrin Plava Laguna, jedan od ključnih investicijskih projekata na sjeverozapadu Istre u 2025.

Hotel Pelegrin, smješten tik uz morsku obalu, prošao je kroz temeljitu obnovu kojom je podignut standard smještaja i usluge, čime Umag dodatno jača svoju poziciju na turističkoj karti Hrvatske i Mediterana. Investicija vrijedna 22 mil. eura uključivala je modernizaciju smještajnih kapaciteta, wellness i spa centra te ostalih zajedničkih sadržaja u hotelu.

Ministar turizma i sporta Tonči Glavina pohvalio je ulaganje kao važan korak u podizanju kvalitete hrvatske turističke ponude: “Praktički u manje od godinu dana, 250 soba i investicija od 20-ak milijuna eura iz vlastitih izvora – mislim da to najbolje pokazuje ozbiljnost ulaganja u destinaciju i smjer u kojem općenito ide hrvatski turizam, koji je usmjeren na visoku i višu dodanu vrijednost, kako smo definirali u našim strateškim dokumentima.

Sretni smo što u Hrvatskoj imamo poveću razinu ulaganja posljednjih nekoliko godina – ne samo brownfield investicije, nego i ove greenfield investicije. Posebno nas veseli, i to je dio koji smo mi snažno potpomogli, više od 350 milijuna eura koje je država osigurala kroz NPOO za ulaganja u cjelogodišnji turizam. Hrvatska ne može biti premium cjelogodišnja turistička destinacija bez cijelog niza raznovrsne ponude i turističkih proizvoda”.

Direktor HTZ-a Kristjan Staničić istaknuo je značaj takvih projekata za imidž hrvatskog turizma: “Kontinuirano ulaganje u kvalitetu i održiva rješenja dugoročni je cilj. Nova investicija Plave lagune, hotel Pelegrin u Umagu, na odličan način spaja vrhunsku udobnost, digitalizaciju i moderni dizajn.”

Autor: Mladen Miletić
29. srpanj 2025. u 20:00
Podijeli članak —
Komentirajte prvi

Moglo bi vas Zanimati

New Report

Close