Odluku o odgodi početka školske godine, što je kao mogućnost s ciljem produženja turističke sezone najavila premijerka Jadranka Kosor, Vlada će vrlo vjerojatno donijeti već ovog četvrtka, doznaje Poslovni dnevnik iz izvora bliskih Vladi.
U međuvremenu traju intenzivne konzultacije sa strukom, a čini se kako će premijerka najviše poslušati hotelijere kojima je dodatni tjedan školskih praznika dragocjen u poslovanju. Štoviše, spekulira se da je inicijativa i potekla od hotelijera koji već godinama inzistiraju na mjerama koje će produžiti sezonu. Unatoč stavu prosvjetara da je ishitrena, analitičari u turizmu smatraju da odluka ima puno više pozitivnih nego negativnih strana. “Mislim da odluka o produženju praznika neće imati krucijalan učinak na turističku sezonu, ali će svakako pridonijeti da se industrija u turizmu, prije svega oni koji zapošljavaju sezonce bolje osjećaju. Odgoda početka škole osim toga će sigurno stimulirati i lokalni turizam”, očekuje analitičar Miroslav Dragičević iz Horwath Consultinga koji ne smatra da je odluka ishitrena. “Sve odluke u turizmu ove godine su last minute pa ne znam zašto ne bi bila i ova. Bitno da je dobra i korisna”, smatra Dragičević.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu