Obersnel je rekao da projekt Rijeka 2020 – Europska prijestolnica kulture teče po planu i da ni u jednom dijelu ne kasni te da tvrtka Rijeka 2020 radi na pripremi programa, a infrastrukturne projekte realiziraju gradske službe.
U završnoj fazi je izrada troškovnika za obnovu broda "Galeb", a ukupni troškovi obnove procjenjuju se na 37,7 milijuna kuna, od čega su 32 milijuna iz europskih fondova. Brod bi trebao biti predstavljen u početku 2020., a na njemu će, uz sadržaje i dio postava Muzeja grada Rijeke, biti i komercijalni dio, tj. ugostiteljski i drugi sadržaji kojima će upravljati koncesionar.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu