Nade da će suci na trgovačkim sudovima u Rijeci i Puli idućih dana još jednom prolongirati otvaranje stečaja nad Uljanikovim brodogradilištima i drugim tvrtkama, u prvom redu temelje se na najavama da bi predstavnici kineskog brodogradilišta CSIC uskoro mogli posjetiti Hrvatsku i razgovarati o mogućem ulasku u Uljanik.
Međutim, puno veći razlog za takve eventualne odluke sudaca, ako se gleda u Banske dvore, treba tražiti u činjenici da još uvijek visi naplata gotovo milijardu kuna jamstava kojima je država pokrivala gradnju jaružala za belgijski Jan de Nul.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Otvore li suci stečaj automatski ide aktivacija jamstava. Firma u stečaju ne može završiti takav brod ni u SFu. Znači još jedna milijarda novaca poreznih obveznika ode niz vodu ne pokrene li uprava hitno Predstečaj u Uljaniku.
3. Maj ionako nema uvjete za stečaj.
Uključite se u raspravu