Nekadašnja kotlovnica, tzv. ciglena kuća u Botaničkom vrtu, pored koje dnevno prođe na tisuće Zagrepčana, uskoro će postati moderan laboratorij sa sjemenarnom, a u jedan dio prostora postavit će zbirku paprati te tropskih biljaka. Bit će to nakon što se dovrši trenutačna restauracija.
Druga faza obnove kompleksa staklenika zahuktala se, a u Botaničkom se vrtu nadaju da će treća početi već na jesen, s obzirom na to da se radovi financiraju novcem Grada Zagreba, piše Večernji list. Jedini je to izložbeni staklenik iz 19. stoljeća u Hrvatskoj, a ujedno i najstariji, kaže ravnateljica Botaničkog vrta Biserka Juretić, dodajući da je vrijednost trenutačnih radova, zbog kojih je zatvoren pomoćni ulaz od Marulićeva trga, milijun i pol kuna. Sve se radi pod stručnim nazorom Zavoda za zaštitu spomenika, budući da svaki detalj mora izgledati kao u vrijeme kad su staklenici izrađeni u Beču 1891. godine.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu