Vlada je na telefonskoj sjednici odlučila prihvatiti jedan amandman i to uoči izglasavanja Zakona o mirovinskom osiguranju. Naime, tiče se dodanog staža za svako rođeno ili posvojeno dijete, stoga će osim majki, pravo na to imati i udomitelji.
Kako stoji u amandmanu, “tradicionalnom i srodničkom udomitelju koji obavlja udomiteljstvo duže od 10 godina, prilikom ostvarivanja prava na mirovinu prema ovom Zakonu ili prema posebnom propisu u mirovinski staž za određivanje mirovine dodaje se razdoblje od 12 mjeseci.” Navedeno je kako će i udomitelji moći ostvarivati pravo na dodani staž za svako udomljeno dijete, prenosi tportal.
Radi se o osobama koje su tijekom života posvetili značajan dio svog vremena i resursa skrbi o drugoj osobi, a ujedno ima za cilj potaknuti dugoročnu predanost udomiteljstvu koje se ne obavlja kao zanimanje, obrazložili su ovu odluku iz Vlade.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu