EN DE
TOP 505 kompanija
Najbrže rastući

Donosimo detaljan pregled najbrže rastućih hrvatskih kompanija: Šampioni iskusni graditelji, zlatna groznica ‘pozlatila’ Auro Domus

Rijetko se vrtoglavim stopama rasta izdvoje poznati i veliki poduzetnici, no Mate Rimac je uspio – skok je eskplozivan.

Autor: Marija Brnić
02. listopad 2026. u 19:00
Quatro Company, Rio Projekti iz Zagreba te VV Razvoj projekata iz Karlovca uživaju respekt na građevinskoj i nekretninskoj sceni/Shutterstock

U pravilu, pozornost kod praćenje ljestvica poslovanja poduzetnika najprije privuku rezultati najvećih kompanija i odmjeravanje snaga unutar pojedinih sektora, ali su uvijek zanimljive liste onih poduzetnika koji iznenade enormnim stopama rasta prihoda. Lani je takav prvak po trendu rasta vrijedan pozornosti bila tvrtka Quatro Company, sa stopom od čak 1640 posto.

No, Quatro Company zapravo nije novo lice na poslovnoj sceni, štoviše, uživa respekt na građevinskoj i nekretninskoj sceni, a u Splitu, na čijem području “operira” promotor je premium gradnje, najviše klase. Ne obraća se standardnom tržištu masovne i jeftinije gradnje, zbog čega su se prethodnih godina, dok se njihov novi kompleks Beletage 2 gradio, prihodi kretali oko milijun i pol eura, a uglavnom su dolazili od iznajmljivanja soba u njegovu boutique hotelu u staroj luksuznoj vili u Splitu Heritage Hotel Fermai. No, lani im se slilo više od 28 milijuna eura.

Riječ je o obiteljskoj tvrtki, drži je druga generacija Pulića, braća Denis, Ivan i Mario, a pravilo im je da se ne reklamiraju oglašavanjem i ne grade veliki broj nekretnina, nego vrhunski sadržaj za koje im kupci već stoje u redu. Zgrade i stanovi imaju “pametne” sustave, privatne bazene, recepciju s conciergeom i druge sadržaje koji ih izdvajaju na tržištu. Rade već na novom projektu pa je za očekivati da će njihova poslovna priča i dalje plijeniti pozornost.

Skokom se izdvaja Pico Flow Controls (PFC), tvrtka koja se bavi poslovima od projektiranja i proizvodnje opreme pod tlakom, razvoja i isporuke mobilnih kompresorskih stanica, stanica za punjenje za LNG…

Rio Projekti iz Zagreba privukli su pozornost također dramatičnim rastom prihoda, više od tisuću i pol posto u odnosu na godinu prije, a također je riječ o investitoru s duljim iskustvom u ulaganjima u luksuzne nekretninske projekte. U fokusu su velike zgrade u Rijeci, s tim da je i prije cjenovnog buma tvrtka znala ubrati daleko krupniji prihod. U 2022. prelazio je 42 milijuna eura, dok je lanjski bio na razini 18 milijuna.

Riječ je o tvrtkama koje po realizaciji projekta povuku velike prihode, a onda hiberniraju dok traju realizacije novih gradnji. Rio projekti su u vlasništvu Energospektra, čiji je osnivač poznati trgovac naftnim derivatima Milorad Gadže, koji se nakon prodaje tog biznisa primarno usmjerio na nekretninska ulaganja u Rijeci, gdje je i fokus Rio projekata, te u Zagrebu i Umagu.

Dojmljiv rast ima i tvrtka VV Razvoj projekata iz Karlovca, koja je također ulagač u projekte u stambenoj izgradnji. Relativno mlada tvrtka poduzetnika Vladimira Vukovića, poznatog na karlovačkom području po poslovanju starije tvrtke Odeta, a kako je vidljivo iz financijskog izvješća, tvrtki VV Razvoju projekata lani su pripojene dvije projektne tvrtke, Projekt Korana i VV Gabrik, što je i najviše pridonijelo rastu prihoda.

Najbrže rastuće kompanije


Rbr.NazivUkupni prihodi 2025Ukupni prihodi 2024Trend prihodi
1QUATRO COMPANY, d.o.o.28.064.9311.585.1771.670,4603
2RIO PROJEKTI d. o. o.18.114.9671.079.3181.578,3716
33. Maj brodogradilište Rijeka d.o.o.20.160.7421.414.3761.325,416
4VV RAZVOJ PROJEKATA d.o.o.21.422.1361.694.1771.164,4567
5FAVBET d.o.o.12.067.3761.025.6731.076,5324
6KALI TUNA d.o.o.18.442.3961.602.9641.050,5184
7ALLEGHENY FINANCIAL d.o.o.47.008.3624.313.961989,6798
8Intrepid Croatia d.o.o.12.641.8401.175.161975,7538
9Abysalto d.o.o.15.554.8121.621.856859,0747
10PICO FLOW CONTROLS d.o.o.39.366.0814.351.048804,7494
11PLATFORMA CARS TRANSPORT d.o.o.9.633.1991.183.999713,6154
12BRIZ ENERGIJA d.o.o.12.492.3791.624.074669,2001
13EES SISTEMI d.o.o.11.470.6591.587.220622,6886
14Cirtuo d.o.o.32.628.7674.537.318619,1201
15NILAVASA d.o.o.8.861.1191.252.180607,6553
16MEKATRONIK ÜRETIM TEKNOLOJI MÜHENDISLIK ANONIM ŞIRKETI10.822.1061.605.147574,2127
17ALU-KON d.o.o.8.387.0461.292.196549,0537
18CONSEL PROTEC d.o.o.13.976.6582.157.369547,8566
19NORINCO INTERNATIONAL COOPERATION LTD.64.454.7969.991.421545,1013
20Alpe-Adria poslovodstvo d.o.o.7.807.2591.228.237535,6475
21NILÜFER YÖNETIM DANIŞMANLIGI INŞAAT SANAYI TICARET ANONIM ŞIRKETI7.918.7811.363.745480,6643
22ATLAS INTERNATIONAL d. o. o.10.386.5011.789.816480,3111
23NAMJENSKA PROIZVODNJA d.o.o.18.659.6453.257.205472,8729
24TAPI Croatia Industries d.o.o.90.850.77816.018.783467,1515
25VODOVOD d.o.o.9.517.8651.691.920462,5481
26Adria Recycling d.o.o.10.165.9841.834.694454,0969
27CROATIA nekretnine d.o.o.9.181.8281.681.310446,1115
28Famoz d.o.o.6.008.0961.117.847437,4703
29VETEL d.o.o.6.558.7871.229.452433,4723
30APERTURA d.o.o.6.774.2521.276.343430,7548
31BURNIK GRAĐENJE d.o.o.6.190.1061.170.559428,8162
32GOLD MINT d.o.o.6.954.4911.354.706413,3579
33VODO-LIMEX, MLADEN ŠOŠTARKO5.898.6501.156.861409,884
34Bugatti Rimac d.o.o.391.235.67977.030.767407,8953
35ENERGIA NATURALIS d.o.o.59.894.55311.815.492406,9154
36SAACKE Croatia d.o.o.8.646.0591.708.970405,9222
37ANDA GRADNJA d.o.o.9.141.0551.814.632403,7415
38ADRIA DENTAL GROUP d.o.o.5.914.4761.195.847394,5846
39TRIENS MOBILITY d.o.o.13.211.7082.696.167390,0181
40MKM Yachts d.o.o.25.604.1195.331.248380,265
41Hankook Tire Zagreb d.o.o.40.630.3818.496.484378,2022
42BIND TECHNOLOGIES d.o.o.17.565.2513.683.960376,8035
43ELNA KABEL d.o.o.14.079.1753.006.389368,3084
44KAMGRAD OBJEKTI d.o.o.11.887.1012.550.370366,0931
45NAZARII d.o.o.4.828.9721.062.589354,4534
46MANSARD d.o.o.6.565.9921.447.900353,4838
47V.D.M. BARUN DOM d.o.o.31.948.1777.047.629353,318
48BHB DOMUS GRAĐENJE d.o.o.14.008.1313.123.589348,4626
49AURO DOMUS ONLINE d.o.o.227.259.44352.143.553335,8342
50Electrip Mobility Service d.o.o.5.557.6431.302.426326,7146
51TSG CROATIA d.o.o.16.845.3883.952.557326,1896
52LOG EXPERT TWO d.o.o.8.894.5462.089.501325,6779
53AUTO ZUBAK – ZAGREB d.o.o.14.985.7893.567.255320,093
54INSTAL-PROMET KANIŽAJ d.o.o.6.725.9721.602.419319,7386
55INOXMONT-S SYSTEMS d.o.o.7.385.6511.786.345313,4504
56Linjemontage i Grästorp Aktiebolag4.292.5701.041.823312,0248
57Rimac Group d.o.o.55.065.40113.391.424311,1989
58Cambridge Mobile Telematics d.o.o.5.790.3341.432.322304,262
59DEGRAD d.o.o.11.761.4252.912.352303,8462
60SPAZ d.o.o.10.161.2552.554.236297,8197
61VIDUKIN GAJ d.o.o.4.627.5021.165.388297,0782
62AUTOCENTAR BAOTIĆ d.o.o.9.406.6222.399.306292,0559
63Get-market d.o.o.5.613.5001.435.948290,9264
64Jungheinrich Business Services Croatia d.o.o.4.403.4731.138.483286,7842
65LUK-MAR CENTAR d.o.o.18.045.3324.673.572286,1143
66Project Management d.o.o.8.035.3342.095.155283,5197
67K.C. TRADE d.o.o.12.233.9333.244.757277,0369
68BBR ADRIA d.o.o.23.416.8576.306.258271,3272
69STAN-GRADNJA LANIŠTE d.o.o.3.812.8981.026.859271,3166
70GOLD STORE d.o.o.4.187.9681.134.640269,101
71DermaCare d.o.o.5.418.0981.476.677266,9115
72ZUBIĆ STAN d.o.o.6.498.6221.780.162265,0578
73ADRIALECE d.o.o.4.018.5041.104.887263,7027
74MS AMBULANCE d.o.o.3.764.9681.038.789262,4381
75Renewable Energy Solutions d.o.o.35.394.9299.771.374262,2308
76MEDIS ADRIA d.o.o.20.328.5875.644.487260,1494
77MARTINOVIĆ-NIKOLIĆ NEKRETNINE d.o.o.6.178.4991.718.990259,4261
78COIMEC d.o.o.4.056.1711.139.479255,9671
79China Energy Engineering Group Jiangsu Power Design Institute Co., Ltd.8.624.9932.436.467253,9958
80JID NEKRETNINE d.o.o.5.917.4751.690.848249,9708
81DUGOBABE d.o.o.4.241.0301.214.378249,2347
82ERNST & YOUNG CROATIA d.o.o.6.369.9781.834.374247,2562
83VETMA d.o.o.6.279.1511.814.709246,0142
84AMUSNET d.o.o.8.448.7262.453.275244,3856
85INTERTRADE d.o.o.14.477.4724.204.744244,3128
86CSM Croatia d.o.o.3.686.6411.085.542239,6129
87PETRIJA PROM d.o.o.8.785.1022.612.419236,2822
88Fit Invest d.o.o.3.415.7291.021.108234,512
89BLUE ART d.o.o.3.507.3881.053.113233,0495
90China Road and Bridge Corporation16.467.3124.962.984231,8026
91INTELLIGENT FUEL SOLUTIONS d.o.o.8.310.2542.519.821229,7954
92Šuma export import d.o.o.7.737.7412.346.613229,7408
93ELEMED TRGOVINA d.o.o.20.453.0676.203.524229,7007
94BJELIN OGULIN 2 d.o.o.22.948.5627.031.296226,3774
95HASTATUS PROJEKT j.d.o.o.4.295.0321.326.010223,9064
96Moro&Kunst, trgovanje s plemenitim kovinami, d.o.o.42.960.37413.333.536222,1979
97GRAĐENJEINVEST d.o.o.3.266.9601.014.670221,9726
98BEGAMONT GRAĐENJE d.o.o.28.042.2978.739.599220,8648
99NIJANSE PRO d.o.o.3.443.1641.074.454220,457
100LOG EXPERT FOUR d.o.o.5.524.1731.745.323216,5129

Izdvaja se Kali tuna

Pozornost je privukao i Favbet, krovna tvrtka za poslove u Hrvatskoj Andriija Matiukhe, ukrajinskog poduzetnika poznatog po biznisu sa sportskim kladionicama, ali i pokušaju investicije u poslove uzgoja pilića u Sisačko-moslavačkoj županiji. Favbet kao krovna tvrtka godinama nije imao značajnijih prihoda i nema pozitivno poslovanje, no u 2025. “ubrao” je više od 12 milijuna prihoda.

Iz redova proizvođača visokim rastom se izdvaja Kali tuna s Ugljana, koja je prije dvije i pol godine promijenila vlasnika, te se pod malteškom tvrtkom AJD Tuna postupno diže, već drugu godinu bilježi znakove povratka “stare slave”.

Rijetko se vrtoglavim troznamenkastim ili i četveroznamenkastim stopama rasta izdvoje poznati i veliki poduzetnici s liste TOP 505, no Mate Rimac sa svojim tvrtkama ovaj put ulazi među te rijetke slučajeve. Već smo navikli da plijeni pozornost rastom, no s dvije je tvrtke lani imao doista eksplozivan skok (Rimac Group i Bugatti Rimac) i dodatno se podigao na listama najvećih lidera na hrvatskoj poslovnoj sceni i najvećih izvoznika.

Posve druga priča je TAPI Croatia Industries, čiji ulazak u najbrže rastuće za one koji su pratili farmaceutsko tržište, zapravo nije iznenađenje. Tvrtka je to nastala izdvajanjem jednog važnog dijela poslovanja Plive, proizvodnje aktivnih farmaceutskih supstancija, sirovina iz kojih se prave lijekovi, dok je u Plivi zadržana proizvodnja gotovih lijekova.

Abysalto je već lani dosegnuo 15 milijuna eura, a pozornost su privukli i predstavljanjem svog humanoidnog robota i robopsa/Igor Šoban/PIXSELL

Vlasnik Plive, Teva, odlučila je biznis sa sirovinama potpuno odvojiti i usmjeriti na prodaju na slobodnom tržištu, ne samo unutar svoje grupacije. Rezultat toga je i da je nakon 2024. u kojoj je cjelokupan proizvodni pogon sirovina u Savskom Marofu s Plive prenesen na TAPI, sa svim pravima i oko 350 zaposlenika, tvrtka dobila status najbrže rastućih, sa 16 milijuna na više od 90 milijuna eura. Teva na globalnoj razini već neko vrijeme razmatra prodaju cijele divizije TAPI, u kojoj je i hrvatska tvrtka, no zasad nema vijesti da je prodaja uspješno realizirana.

Za mnoge veliku simboliku ima i činjenica da je riječko brodogradilište 3. maj osvanulo među tvrtkama s ekspresnim rastom prihoda u 2025. U prvi mah to će možda povezati s velikim vlasničkim promjenama i privatizacijom, no rast se dogodio još u godini prije nego što je Iskra Dušana Šešoka i formalno od države preuzela tvrtku.

Uvrštenje brodogradilišta na ovu listu rezultat je dvije činjenice – riječ je o novoj tvrtki na koju je preneseno poslovanje propalog, starog 3. maja, pa je startna 2024. predstavljala nisku usporednu bazu. Ali, u 2025. odradili su i neke od poslova koje su preuzeli od starog škvera, koji su donijeli prihode, prije svega, poslove na gradnji trupa za veliki polarni kruzer australskog Scenica, s tim da je nositelj posla Scenicova hrvatska tvrtka MKM Yachts, a 3. maj podizvođač.

Već smo navikli da plijeni pozornost rastom, no s dvije je tvrtke Mate Rimac lani imao doista eksplozivan skok/925Studio

Povratak 3. maja u život

Činjenica da je 3. maj osvanuo na listi novih tržišnih igrača, premda su brojke (20 milijuna eura) i dalje skromne u odnosu na nekadašnje vrijednosti koje je ostvarivala velika brodogradnja, najava je povratka 3. maja u život. Do ulaska i u društvo TOP 505 novom 3. maju zasigurno će trebati još vremena jer zasad ima samo najave vrijednih i velikih poslova, gradnje putničkih i vojnih brodova, ali je u tom biznisu dug put do zaključenja ugovora i prihoda od njihove realizacije. No, tvrtka prolazi veliko restrukturiranje, mijenja model upravljanja, slijede značajna ulaganja u modernizaciju proizvodnje i počinje novi poslovni život.

Jedna od onih koji su iz redova brzorastućih već u društvu 505 najvećih je Allegheny Financial. Prihode su lani podigli za 11 puta, na 47 milijuna eura, no valja reći da se radi o iskusnom poslovnom subjektu, dokazanom na projektima nekretninskih ulaganja u velike stambene i poslovne zgrade, uglavnom u Zagrebu, kroz mrežu poduzeća koje ima u holdingu. Na sceni je već gotovo tri desetljeća i osnovan je kapitalom švicarske tvrtke Allegheny Financial te je u početku poslovala kao Hypo Consultants.

O stvarnim vlasnicima uvijek se spekuliralo jer podaci sudskog registra u Švicarskoj javno nisu dostupni, a poslovanje u Hrvatskoj kontinuirano vodi Damir Farkaš, koji je u njezinim projektnim tvrtkama i suvlasnik, kao i Višeslav Veselica. Iza njih su brojni mega-projekti poput City Centra East i rezidencijalnog bloka Bužanova u Zagrebu, a jedan od zvučnijih na kojima se trenutačno radi je kompleks četiri nebodera od 23 kata na zagrebačkoj Zavrtnici. Tvrtka je i jedan od suvlasnika nebodera Vjesnik.

11

puta lani je prihode podigao Allegheny Financial koji je na sceni već tri desetljeća

Iako među najbrže rastućim sve vrvi od nekretninskih i građevinskih tvrtki, ne manjka ni onih iz energetskog sektora. Skokom se tako izdvaja Pico Flow Controls (PFC), zagrebačka tvrtka koja se bavi poslovima od projektiranja i proizvodnje opreme pod tlakom, razvoja i isporuke mobilnih kompresorskih stanica, stanica za punjenje za LNG pa do softverskih sustava za upravljanje cjevovodima i održavanja magistralne infrastrukture. Lanjski uzlet, povećane prihode s 4 na 39 milijuna eura i, među ostalim, rast broja zaposlenih s 5 na 103, postigli su korporativnim spajanjem.

Pripojene su mu druge tvrtke iz istog sektora poput Macel plina i Feromihina, a, prema službenim podacima iz sudskog registra, iza tvrtke stoji konzorcij tri domaće tvrtke i povezanih obiteljsko-poslovnih udjela iz Hrvatske i Italije, među ostalim, talijanska tvrtka Pico te obitelji Dombrovski, Milka Grđen i Dubravko Kamenečki, koji je i glavni operativac u PFC-u. Nastupaju i na stranim tržištima, a mudro povezivanje i sinergija uhodanih igrača smatra se velikim zaokretom u ovom setu različitih poslova za kojima je na tržištu sve veća potražnja.

Uzlet hvata i tvrtka Abysalto, nastao kao sinergijski projekt softverskih odjela tri domaće IT tvrtke – King ICT-a, Omega Softwarea i Aktivisa.

Iz IT sektora uspješna lanjska priča je i poslovanje tvrtke Cirtuo iz Zagreba. Tvrtku je osnovao Draško Jelavić, koji je nakon iskustva u uglednom A.T. Kearney, gdje je bio angažiran na projektima za velike korporacije, razvio softversko rješenje za stratešku nabavu vođen AI algoritmima, zahvaljujući kojima kompanije minimaliziraju troškove i rizike nabave. Svoje rješenje uspio je prodati brojnim korporacijama poput Novartisa, AstraZeneca, John&Johnsona i Walmarta, a upravo u prošloj godini američki tehnološki div Coupa Software kupio je njegov Cirtuo.

Jelavić je, nakon Cirtuoa, najavio novi poslovni put i nove projekte, osnovao je novu tvrtku, Boxxton, preko koje radi kao investitor i mentor koji pomaže tehnološkim startupima u proboju na globalno tržište, aktivan je i kao savjetnik i predavač za primjenu umjetne inteligencije u poslovanju, a Cirtuo pod novim vlasnikom i dalje posluje.

Povijesni skok Elne Kabel

Uzlet hvata i tvrtka Abysalto, nastala kao sinergijski projekt softverskih odjela tri domaće IT tvrtke – King ICT-a, Omega Softwarea i Aktivisa. Već lani su dosegli 15 milijuna eura, a pozornost su privukli početkom godine predstavljanjem svog humanoidnog robota i robopsa, koji su njihovi inženjeri razvili na kineskom hardveru i razvijaju ga, te računaju igrati na ovom jednom od tržišta koje prolazi veliku ekspanziju.

Još jedna IT tvrtka budi interes – pulski Bind Technologies, čiji su vlasnici Goran Udošić, Marko Juričić, Ivan Perčić i Semir Hadžić. Bind je razvio naprednu AI komunikacijsku platformu za automatizaciju korisničke podrške i marketinških kampanja putem kanala poput WhatsAppa, Vibera i RCS-a, a izniman skok prihoda, koji su dosegli 18 milijuna eura, rezultat je probijanja na eCommerce tržište te ugovaranja strateških partnerstava s telekomunikacijskim operaterima za isporuku enterprise SMS rješenja.

Izvanredan rast prihoda lani bilježi Energia Naturalis, krovna tvrtka holdinga koji broji 20-ak tvrtki – predsjednik Uprave Boštjan Napast/Matija Habljak/PIXSELL

Pozornosti vrijedna je i zagrebačka tvrtka Elna Kabel, u stopostotnom vlasništvu Želimira Kruljca. Lani je ostvarila povijesni skok prihoda na 14,07 milijun eura, a taj izniman rezultat za malu tvrtku s 15-ak zaposlenih ostvaren je kroz sinergiju njezina dva ključna interna sektora: Elna Power, koji u suradnji s Končarom proizvodi pametne elektroormare za modernizaciju HEP-ove mreže, te Elna Fiber, zaduženog za masovnu izgradnju optičke i telekomunikacijske infrastrukture u Hrvatskoj.

Za oko na ovoj listi svakako zapinje i Briz energija, tvrtka koja se bavi trgovinom električnom energijom i razvojem tehnologija za pametno upravljanje električnim mrežama, aktivna na CROPEX-u, a posebno zanimljivo je što je riječ o još jednom projektu Jake Andabaka nakon što se povukao iz hotelskog biznisa. U tom je projektu u partnerstvu s Ivanom Bilandžićem, Petrom Đikom i Franom Križanovićem, no posve je jasno da je taj projekt važna karika za potencijalni veliki projekt budućeg podatkovnog centra Pantheon AI u Topuskom.

Rastom se izdvaja i tvrtka Renewable Energy Solutions, sa sjedištem u Zagrebu, koja se bavi prekograničnom veletrgovinom i brokerskim posredovanjem na tržištu električne energije. Svoj eksplozivan skok prihoda na 35 milijuna eura postigla je povećanjem volumena trgovanja i uspješnim plasmanom megavatsati struje na regionalnim energetskim burzama. Tvrtka je dio ciparskog holdinga Stemyana Limited, a prethodne dvije godine se solidno pozicionirala, nakon osnivanja te dobrog starta u 2023. Izvanredan rast prihoda lani bilježi i Energia Naturalis u vlasništvu Pavla Vujnovca, krovna tvrtka holdinga koji broji 20-ak tvrtki koje se bave opskrbom električnom energijom, plinom, željezničkim cargo prijevozom, logistikom i drugim poslovima, a lani je odskočila s prihodima od 60 milijuna eura. Golemi skok u prihodima, veći od 400 posto, rezultat je ubiranja dividendi i udjela u dobiti njezinih profitabilnih tvrtki kćeri.

Briz energija bavi se trgovinom električnom energijom i razvojem tehnologija za pametno upravljanje električnim mrežama. Projekt je Jake Andabaka i važna karika u potencijalu budućeg centra Pantheon AI u Topuskom.

Za sve koji su se upustili u trgovinu investicijskim zlatom ovo je dobro razdoblje, a posebno “zlatnima” može je smatrati nekoliko koji su ušli na listu 100 najbrže rastućih. To, prije svega, vrijedi za Auro Domus Onlinea, jednu od tvrtki poznate zlatarske obitelji Dessard, koja je proteklih 15-ak godina razvila i najveću trgovačku mrežu zlatom u Hrvatskoj. Auro Domus Online specijalizirana je za otkup i prodaju investicijskog zlata, koje je u Hrvatskoj sve atraktivnije. I iz samog Auro Domusa ističu kako se u Hrvatskoj događa zlatna groznica, a zahvaljujući njoj prihodi su im lani uzletjeli na 227 milijuna eura, za 336 posto.

Još jedan trgovac investicijskim zlatom imao je velik uspon u Hrvatskoj – Moro&Kunst, jedan od starijih trgovaca na ovom području. Krovna tvrtka u Sloveniji osnovana je još prije tri i pol desetljeća, a u Hrvatskoj podružnica posluje već deset godina. Osnivači su supružnici Ivan Moro i Irena Kunstelj Moro, a prošla godina, zbog trendova na tom tržištu, bila je izuzetna za Moro&Kunst, donijela im je u Hrvatskoj prihod od dosad nezabilježenih 43 milijuna eura, a prihodi u Sloveniji dosegli su čak 266 milijuna eura.

Očekivano je da će se na listi i ove godine naći tvrtke vezane uz obrambeni sektor, a jedna se izdvaja već i samim imenom.

Najviše dao nekretninski

Zagrebačka tvrtka Gold Mint također se bavi trgovinom investicijskim zlatom i ostalim plemenitim metalima, a vlasnici su Zlatko Dodić i Krešimir Glasnović. S radom su startali u 2024. pa im je to i nulta točka za usporedbu, a 2025. na krilima dobrih uvjeta tog tržišta, brzo su došli do sedam milijuna eura prihoda. Ovaj zlatni dvojac dobro je poznat jer već dugo posluje na hrvatskom tržištu kroz tvrtku Gold Partner, koja se bavi proizvodnjom i prodajom nakita od zlata, a poznati su po brendu ZAKS. Taj dio biznisa lani im je u prihodima bio težak gotovo 26 milijuna eura i bilježi kontinuiran rast, a iz te usporedbe vidljiv je potencijal trgovine investicijskim zlatom.

U taj posao nastoji se probiti i Gregor Šikić iz Osijeka s tvrtkom Gold Store, koja je lani uprihodila više od 4 milijuna eura i ušla je među TOP-100 rastućih poduzetnika.

Očekivano je da će se na toj listi i ove godine naći tvrtke vezane uz obrambeni sektor, a jedna se izdvaja već i samim imenom. Namjenska proizvodnja, tako se zove, dolazi iz istarskog mjesta Galižana i godinama je funkcionirala kao projektni ured, ali je već u 2024. dala naznaku da se uključuje na vojno tržište, s tim da je veliki skok podrazumijevao doseg prihoda od oko tri milijuna eura. Sada se vidi da je to bila prijelomna godina jer lani je ova mala istarska tvrtka uprihodila gotovo 19 milijuna eura. Osnivač tvrtke je Slobodan Buršić, poznati istarski inovator s rješenjima za civilni sektor, a sada je usmjeren na vojnu proizvodnju. Skok u prošloj godini, koji je najvećim dijelom realiziran na domaćem tržištu, pripisuje se komercijalizaciji FPV i UAV bojevih glava, raketnih i sustava za otpuštanje zračnog streljiva s bespilotnih letjelica.

Za sve koji su se upustili u trgovinu investicijskim zlatom ovo je dobro razdoblje – Davor Žic, Auro Domus/Goran Stanzl/PIXSELL

Iz turističkog sektora naglim iskorakom izdvaja se Intrepid Croatia, podružnica australske turističke grupacije Intrepid Travel, specijalizirane za organiziranje manjih avanturističkih i autentičnih turističkih tura. Rezultat za 2025. najava je proboja na hrvatskom tržištu, dobro pogođene niše i posloženog posla jer je tvrtka osnovana tek 2023. i tek se uhodava, a lani je ostvarila gotovo 13 milijuna eura prihoda.

Posluje uglavnom na južnom dijelu hrvatske obale, a ture traju od tjedan do gotovo mjesec dana. Uveli su poslovni model koji uključuje već široku mrežu lokalnih partnera, od obiteljskih pansiona i OPG-a, jedriličarskih čarteraša, prijevoznika, skipera, a suradnju ima i s podružnicama iz susjednih zemalja.

Iz nekretninskog biznisa, koji u Hrvatskoj već dugo cvate, možda je i najveći broj tvrtki koje su zabljesnule s rezultatima u 2025., a pozornosti vrijedna još je V.M.D. Barun Dom, koja bilježi svojih rekordnih 32 milijuna eura prihoda. Riječ je o tvrtki Vjekoslava Mandića, a prihod je rezultat dovršetka projekta Barun, velikog stambeno-poslovnog kompleksa sa 69 stanova na zagrebačkom Črnomercu.

Dok je ovih dana najosjetljivija točka uvoz opasnog otpada, promiču primjeri onih koji se bave “dobrim” otpadom. Novi igrač postaje Adria Recycling iz Kastva, tvrtka češko-hrvatskih vlasnika, obiteljskog holdinga PFR Europe Trade, čiji je osnivač Rudolf Mazánek. Otkupljuju otpad od papira, metala, stakla, drva, plastike, potom ga u svojim pogonima obrađuju i izvoze, odnosno prodaje matičnom holdingu u Češkoj. Lani su, u drugoj godini poslovanja, već prešli deset milijuna prihoda.

Visokim skokom izdvaja se nekoliko stranih tvrtki iz tzv. trećih zemalja, a od kojih je posebno impresivan slučaj tvrtka Hankook Tire Zagreb, podružnica poznatog južnokorejskog proizvođača guma. Ona je u Zagrebu započela s uvozom i veleprodajom guma u 2024. i posluje kao glavno regionalno čvorište za jugoistočnu Europu, a u prošloj su godini dosegli prihode od gotovo 41 milijuna eura. Od nekoliko kineskih tvrtki na ovoj listi rezultatom je naročito odskočila hrvatska podružnica konglomerata NORINCO International Cooperation, točnije, dijela za infrastrukturne poslove i OIE. Lani je uprihodila u Hrvatskoj ukupno 64 milijuna eura radovima na projektu Vjetroelektrane Senj te kroz poslove izgradnje cjevovoda i vodno-komunalne infrastrukture za lokalna vodovodna poduzeća u Senju, Splitu, gradnji stambene zgrade Silver Hill na zagrebačkom Srebrnjaku i HEP-ove sunčane elektrane Korlat.

Iz turističkog sektora naglim iskorakom izdvaja se Intrepid Croatia, podružnica australske turističke grupacije Intrepid Travel, specijalizirane za organiziranje manjih avanturističkih i autentičnih turističkih tura.

Kineski uspon

Tu je i Hrvatima dobro poznata China Road and Bridge Corporation, koja se probila s gradnjom Pelješkog mosta. Nastavlja se dizati kroz nove najveće infrastrukturne projekte, prije svega, gradnji ceste Brestovac – Godinjak u Slavoniji, vrijedan 160 milijuna eura, te novi južni ulaz u Zagreb i veliki splitski projekt spajanja s autocestom A1 i tunela Kozjak. Treća je hrvatska podružnica velike kineske korporacije China Energy Engineering Group, koja je angažirana na velikom projektu gradnje uređaja za pročišćivanje otpadnih voda u Rijeci, vrijednom oko 70 milijuna eura.

Nekoliko je turskih građevinaca koji plijene pozornost na listi brzog rasta – Mekatronik Üretim Teknoloji Mühendislik Anonim, koja je angažirana kao podizvođač na 73 milijuna eura vrijednom poslu obnove bolnice Sestara milosrdnice u Zagrebu, te Nilüfer Yönetim Dani§manligi In§aat, koji je poznat po poslovima za Grad Zagreb, na projektu Branimirove ulice, koja je lani zapravo tek ozbiljnije ušla na hrvatsko tržište, a imala je osam milijuna prihoda.

Iako su mnoge od tvrtki u prolazu, projektne, novoosnovane podružnice globalnih igrača ili krovne u većim sustavima pa zabljesnu kad ubiru dobit, ova lista uvijek je uzbudljiva jer iznjedri i neke koji tek dolaze. Zato na njih oko bacaju oni koji žele biti potencijalni partneri, ulagači i klijenti pa svakako vrijedi snimiti tko se tako lansirao u 2025. godini.

Top 505 kompanija


Rbr.NazivUkupni prihodi 2025Ukupni prihodi 2024TrendBroj zaposlenih osoba 2025Broj zaposlenih osoba 2024Prihod po zaposlenom 2025Prihod po zaposlenom 2024Prihodi od prodaje u inozemstvu 2025Prihodi od prodaje u inozemstvu 2024
1INA, d.d.3.773.206.4823.816.257.418-1,1282.8452.8761.326.258,86881.326.932,34281.233.738.1911.153.681.750
2PRVO PLINARSKO DRUŠTVO d.o.o.2.402.274.2451.440.692.52266,7444454353.383.872,111133.504.477,25581.739.513.984727.395.817
3HEP d.d.2.309.422.5852.731.662.969-15,45724844834.771.534,26655.655.616,913271.342.876324.072.477
4KONZUM plus d.o.o.1.941.567.2192.036.430.983-4,65839.23110.173210.331,1904200.179,98452.743.8975.604.010
5LIDL HRVATSKA d.o.o. k.d.1.423.343.7241.314.318.9128,29513.2183.142442.306,9372418.306,464600
6PETROL d.o.o.1.359.426.8161.244.677.7639,21911.8351.906740.832,0523653.031,3551517.947.637195.839.353
7SPAR Hrvatska d.o.o.1.157.790.6851.084.055.0046,80184.6824.526247.285,4944239.517,23461.540.945768.838
8PLIVA HRVATSKA d.o.o.1.127.630.326896.312.63625,80772.4872.926453.409,8616306.326,9432474.359.601592.904.203
9D. TRADING d.o.o.1.090.308.999502.561.799116,9502555219.823.799,98189.664.649,9807980.009.169432.331.710
10PLODINE d. d.1.063.606.647992.700.2187,14275.3174.777200.038,8653207.808,293400
11HT d.d.1.014.667.449975.961.1383,96593.9263.367258.448,153289.860,747868.017.10774.336.484
12MEDIKA, d.d.942.291.705808.988.61716,47775795601.627.446,81341.444.622,53039.189.3816.094.134
13ORBICO d.o.o.887.864.588790.787.74912,27591.065915833.675,6694864.248,90698.326.56982.628.167
14KAUFLAND HRVATSKA k.d.881.318.047801.534.7179,95382.3962.294367.828,901349.404,846100
15STUDENAC d.o.o.854.410.325758.354.71512,66636.0955.489140.182,1698138.158,993400
16HEP-Proizvodnja d.o.o.815.714.1171.006.537.427-18,95831.9211.895424.629,9411531.154,31500
17PHILIP MORRIS ZAGREB d.o.o.761.380.108681.036.08411,79731201286.344.834,23335.320.594,4062111.494.150102.492.718
18TOMMY d.o.o.726.312.977648.614.06311,97923.3073.178219.628,9618204.095,048100
19PORSCHE CROATIA d.o.o.677.315.080604.252.51612,091396977.055.365,41666.229.407,3814290.3613.750.131
20HEP-Operator distribucijskog sustava d.o.o.677.104.517605.710.69111,78676.5536.488103.327,409893.358,614500
21HEP ELEKTRA d.o.o.637.269.536556.671.01914,47862702352.360.257,54072.368.812,846800
22A1 Hrvatska d.o.o.603.901.411579.105.6434,28171.8541.635325.728,9163354.193,053823.280.98925.086.553
23PEVEX d.d.579.776.550508.461.72914,02562.5202.321230.070,0595219.070,11151.739.4661.885.350
24OKTAL PHARMA d.o.o.525.613.494466.733.64112,61534914671.070.495,9144999.429,638137.910.32424.125.111
25VINDIJA d.o.o.519.976.321491.995.5825,68711.2821.305405.597,7542377.008,108847.856.63245.685.747
26GNK ASG d.o.o.504.001.682169.456.577197,422332168.000.560,666684.728.288,5504.001.682169.453.131
27dm-drogerie markt d.o.o.495.763.702440.620.45512,51492.1582.013229.732,9481218.887,4593.531.9383.054.056
28METRO Cash & Carry, d.o.o.481.189.826394.053.93422,1126982903490.010,0061436.383,09412.250.4132.306.576
29H Š d.o.o.472.881.880461.269.8192,51747.2967.60264.813,854160.677,429413.692.64710.654.302
30MVM CEEnergy Croatia d.o.o.455.625.929427.023.3516,69815591.125.185,885.404.670,2369.258.007396.966.809
31KONČAR – Distributivni i specijalni transformatori d.d. za proizvodnju449.473.980421.458.6126,6472849792529.415,7597532.144,7121409.807.036382.938.156
32HOPS d.d.447.705.222410.452.0469,07619351.145478.829,1144358.473,4026115.946.578130.389.745
33PHOENIX Farmacija d.o.o.432.896.316432.105.7420,18293783871.145.228,34921.116.552,30491.519.0911.042.459
34PORSCHE INTER AUTO d.o.o.425.335.034379.993.31811,93223923631.085.038,3521.046.813,548212.255.03519.252.554
35PODRAVKA d.d.422.364.624395.216.9376,8693.2113.207131.536,7872123.235,7146185.813.658187.679.335
36MEDICAL INTERTRADE d.o.o.415.429.010373.604.68411,1948527510788.290,3415732.558,2039879.475627.623
37Hrvatske autoceste d.o.o.412.814.888445.426.244-7,32132.7832.756148.334,4908161.620,552900
38DUKAT d.d.396.441.072404.210.314-1,9221.0321.024384.148,3255394.736,634766.287.25760.748.155
39MESNA INDUSTRIJA BRAĆA PIVAC d.o.o.394.485.482366.296.5087,69561.9521.225202.092,9723299.017,55759.490.23917.255.704
40Bugatti Rimac d.o.o.391.235.67977.030.767407,8953664603589.210,3599127.745,8822369.070.07651.069.894
41ZAGREBAČKI HOLDING d.o.o.387.534.964363.007.8986,75665.2674.89973.577,931274.098,366600
42MÜLLER TRGOVINA ZAGREB d.o.o.387.337.065365.322.8076,02591.2371.232313.126,1641296.528,252428.5386.600
43GEN-I Hrvatska d.o.o.362.601.136283.208.45328,03338845.325.14235.401.056,625103.892.144253.936.938
44KONČAR-ENERGETSKI TRANSFORMATORI, d.o.o.362.495.814269.284.30934,6145546488663.911,7472551.812,1086313.509.530247.792.203
45Valamar Riviera d.d.358.947.703331.009.3868,44033.6583.54698.126,76493.347,2605290.334.310264.507.705
46ATLANTIC TRADE d.o.o.356.937.976331.263.7787,7503750713475.917,3013464.605,579255.204.70648.126.917
47TIFON d.o.o.345.811.705333.335.4863,7428543562636.853,9686593.123,6405282.182275.600
48SAIVA d. o. o.340.795.218132.766.481156,6876201617.039.760,98.297.905,062500
49Hrvatske ceste d.o.o.339.349.013332.763.8211,9789455450745.822,0065739.475,157700
50LUKOIL Croatia d.o.o.339.150.593339.013.6340,04033273721.037.157,7767911.326,973116.702.6508.812.594
51ŽITO d.d.335.170.041329.952.3361,5813607579552.174,6968569.865,865256.827.77059.185.556
52KTC d.d.328.756.399307.050.1697,06921.3051.258251.920,6122244.078,035700
53Telemach Hrvatska d.o.o.328.361.901305.533.4797,4716632641519.559,9699476.651,293210.503.74712.297.579
54HP d.d.315.615.708322.170.691-2,03468.0568.00039.177,719440.271,336310.682.76310.022.841
55TISAK plus d.o.o.310.967.496325.642.083-4,50631.5162.085205.123,6781156.183,2532260.4491.190.044
56M SAN GRUPA d.o.o.309.767.758346.628.764-10,63412172461.427.501,18891.409.060,0162119.766.436142.685.353
57KONČAR d.d.295.010.279137.530.871114,5047586332503.430,5102414.249,611449.187.66022.126.952
58Croatia Airlines d.d.292.177.339266.895.0089,4727937887311.822,1334300.896,2886158.678.819160.107.314
59PIK VRBOVEC plus d.o.o.279.017.972336.644.789-17,11791.5951.703174.932,8978197.677,503837.760.27255.894.203
60KAMGRAD d.o.o.276.208.015247.685.39611,51561.020954270.792,1715259.628,2976121.81379.671
61FIBIS d.o.o.275.492.660244.522.97612,66532082081.324.483,94231.175.591,2307528.271541.130
62ITX Hrvatska d.o.o.270.863.018258.352.7974,84231.2101.215223.853,7338212.636,046900
63AGS HRVATSKA d.o.o.270.144.655311.600.886-13,30421401341.929.604,67852.325.379,746200
64ROTO DINAMIC d.o.o.269.401.429178.018.04651,3337973703276.877,1109253.226,23892.315.231321.885
65Rimac Technology d.o.o.267.956.212140.267.15491,03279081.167295.105,9603120.194,6478214.001.54288.796.438
66BAUHAUS-ZAGREB, k.d.263.978.351253.108.1384,2946816783323.502,8811323.254,32691.020.664558.935
67Globalna hrana d.o.o.262.469.161232.847.38912,72152.4062.158109.089,4268107.899,6241133.933140.483
68HŽ INFRASTRUKTURA d.o.o.257.984.664226.241.59714,03065.1245.14250.348,29543.998,754700
69INTER CARS d.o.o.257.147.722229.082.56412,25111171262.197.843,77771.818.115,587387.728.55080.784.807
70SUPER SPORT d.o.o.256.200.565242.118.9235,8161.0031.006255.434,2622240.674,873700
71NARODNI TRGOVAČKI LANAC d.o.o.254.529.472238.194.5586,85781.5191.401167.563,8393170.017,52891.394.612980.409
72MAISTRA d. d.254.369.820244.610.9513,98952.5142.453101.181,312699.719,0994183.356.920181.098.248
73STRABAG d.o.o.252.365.170197.370.00527,8639806735313.108,1513268.530,6193.215.4134.538.664
74KOKA d.o.o.247.283.579216.233.84514,35931.5711.534157.405,2062140.960,785549.613.46943.938.993
75JAMNICA plus d.o.o.245.440.294230.119.5316,6577977988251.218,3152232.914,50539.752.56040.757.471
76ADRIA OIL d. o. o.244.881.734214.779.57214,0153310300789.941,0774715.931,90665.578.3310
77ARIVERA FRUIT d.o.o.242.837.897238.348.4081,8835362328670.822,9198726.671,975656.528.06854.150.263
78PETROKEMIJA, d.d.242.402.385124.179.30495,2035908864266.962,979143.726,0462147.006.46052.889.319
79COCA-COLA HBC HRVATSKA d.o.o.242.064.290235.502.4322,7863539505449.098,8682466.341,449526.302.55332.423.420
80BELJE plus d.o.o.241.265.300252.111.456-4,30211.2611.226191.328,5487205.637,402916.460.02316.855.711
81JT International Zagreb d.o.o.239.462.064208.988.40514,581531247.724.582,70968.707.850,208313.846.66511.793.487
82ERICSSON NIKOLA TESLA d.d.239.156.670258.216.894-7,38142.6832.68689.137,782396.134,3611169.535.878177.235.702
83ZUBAK GRUPA d.o.o.236.701.505201.242.31117,6201553543428.031,6546370.611,990700
84PLAVA LAGUNA d. d.234.298.180225.476.0983,91261.7801.752131.628,191128.696,4029191.933.590183.761.557
85EMPWR d.o.o.230.954.470157.227.41146,8919418362552.522,6555434.329,8646227.416.229155.299.394
86CEMEX Hrvatska d.d.229.246.334225.754.8011,5466508507451.272,311445.275,741680.097.11087.613.654
87Coral Croatia d.o.o.227.736.320220.213.0983,416339395.839.392,82055.646.489,6923375.415564.983
88AURO DOMUS ONLINE d.o.o.227.259.44352.143.553335,834211227.259.44352.143.5536.884.31174.560
89ZAGREBAČKI ELEKTRIČNI TRAMVAJ d.o.o.226.436.957215.068.8665,28573.6523.69862.003,547958.158,15731.2152.054
90LESNINA H. d. o. o.226.128.618202.146.49511,8637931939242.887,8818215.278,48242.391.4031.879.574
91GA CROATIA d.o.o.225.412.880230.975.913-2,408443435.242.1605.371.532,860400
92L'OREAL ADRIA d.o.o.224.798.393209.997.1987,0482271212829.514,3653990.552,8207193.258.675179.996.597
93ZAGREBAČKA PIVOVARA d.o.o.224.573.833220.346.1061,9186596588376.801,7332374.738,275523.775.54222.413.299
94ALUFLEXPACK NOVI d.o.o.223.820.359238.392.317-6,1125741776302.051,7665307.206,594190.800.341200.656.190
95Ferrero d.o.o.222.627.529190.960.80516,582852504.281.298,63463.819.216,1159.170.532144.499.515
96Dalekovod, d.d.213.671.527139.868.82952,7656743631287.579,4441221.662,1695125.030.62280.186.190
97Klimaoprema d.o.o.212.403.499232.833.741-8,7746613759346.498,367306.763,8221181.557.386193.693.335
98RADNIK d.d.208.367.120178.085.45217,004384351542.622,7083507.365,96011.613.8311.443.744
99TDR d. o. o.207.998.581194.447.0036,9692610769340.981,2803252.856,960978.354.20973.162.507
100JGL d. d.206.449.657162.025.66327,4178781744264.340,1498217.776,4287167.983.329130.709.029
101Vetropack Straža d.d.202.389.592213.594.030-5,2456571577354.447,6217370.180,2946140.283.900147.364.849
102FERO-TERM d.o.o.195.385.334174.266.10712,1189869766224.839,2796227.501,44517.683.5156.177.034
103Star Import d.o.o.195.304.629190.719.4902,404182792.381.763,76822.414.170,759400
104JADROLINIJA195.100.179195.209.863-0,05612.1042.12292.728,221991.993,337811.911.63414.376.517
105LEDO plus d.o.o.194.034.430183.612.9875,67571.0641.037182.363,186177.061,703939.178.38037.398.271
106KRAŠ d.d.193.997.106179.957.4347,80161.4711.511131.881,1053119.098,235669.548.24965.239.498
107TRGOVINA KRK d. d.193.676.725183.795.8505,3762.0751.98093.338,180792.826,1868021.009
108AWT INTERNATIONAL d.o.o.189.153.358180.736.5084,6569499497379.064,8456363.654,94565.536.7254.690.919
109MET Croatia Energy Trade d.o.o.183.829.646236.969.995-22,424919179.675.244,526313.939.411,470567.829.57496.052.503
110ENNA Next d.o.o.183.424.315190.947.704-3,9459563.108.886,69493.409.780,428515.502.2833.002.282
111MLINAR pekarska industrija d.o.o.183.031.981163.695.08711,81272.2392.03081.747,280.637,973822.228.51620.836.789
112TOKIĆ d.d.182.133.797164.582.22310,66431.098994165.877,775165.575,67735.617.44432.533.035
113BOSO d.o.o.182.065.866167.520.0368,6831.3991.348130.140,0042124.273,023700
114ALCA ZAGREB d.o.o.181.751.098174.179.3394,34719961.005182.481,022173.312,77514.409.0532.038.002
115FLIBA, d.o.o.175.646.720158.315.86110,947882881199.145,941179.700,18271.934.7971.415.363
116ING-GRAD d.d.170.121.925131.345.58729,5223199176854.884,0452746.281,744300
117CE-ZA-R d.o.o.164.766.006189.245.162-12,9351288287572.104,1875659.390,8083122.567.058135.955.956
118TETRAGRAM PROJEKT d.o.o.162.202.66771.775.164125,9871111014.745.6977.177.516,468.703.46135.092.072
119SANCTA DOMENICA d.o.o.161.725.525168.288.244-3,8996205192788.905876.501,270830.343.94431.651.259
120LPP CROATIA d.o.o.159.348.689134.566.85418,416535792297.848,0168169.907,6439521.118189.537
121BIPA d.o.o.159.316.652145.537.5059,4677758864210.180,2796168.446,186300
122NEXE d.d.158.266.069147.770.0287,1029599588264.217,1435251.309,571452.373.55350.283.595
123HŽ PUTNIČKI PRIJEVOZ d.o.o.158.154.294144.697.8599,29961.5551.536101.706,941494.204,33524.924.1615.274.829
124JYSK d.o.o.156.354.177134.764.79216,02663583235.828,3212231.157,44762.938.0052.203.800
125BRODOMETALURGIJA d.o.o.153.699.495122.269.73425,70521401481.097.853,5357826.146,85134.014.5682.301.069
126Hrvatska Lutrija d.o.o.152.939.697142.651.6387,2121.3541.332112.953,9859107.095,824300
127SPAN d.d.152.226.423112.715.58735,0535660598230.646,0954188.487,603690.461.87265.931.247
128Nexi Croatia d.o.o.151.989.186129.753.22117,1371318317477.953,415409.316,154540.019.85639.501.536
129EUROSPIN HRVATSKA d. o. o.151.355.605127.406.49918,7973367345412.413,0926369.294,282.21153.000
130ZVIJEZDA plus d.o.o.150.376.711155.332.099-3,1901331356454.310,3051436.326,120739.337.16445.515.445
131FORTENOVA GRUPA d.d.150.245.456505.830.325-70,29721031271.458.693,74753.982.915,94484.259.2947.221.454
132HEINEKEN HRVATSKA d.o.o.148.935.739148.126.9580,546365355408.043,1205417.259,036631.949.44032.122.184
133Hrvatska kontrola zračne plovidbe d.o.o.148.159.138135.804.7909,0971790752187.543,2126180.591,476134.383.729112.729.785
134AGRONOM d. o. o.146.972.297131.619.70011,6643386373380.757,2461352.867,828440.572.21146.223.143
135FINA146.490.059138.867.5245,4892.3312.28862.844,298160.693,847951.66633.228
136E.ON Plin d.o.o.146.315.18493.951.29455,7351000061.677.88050.114.949
137E.ON Energija d.o.o.145.372.041192.986.347-24,672355532.643.128,01813.641.251,830117.230.30882.143.625
138C.I.A.K. AUTO d.o.o.144.894.930133.137.7218,8308799762181.345,3441174.721,418622.305.69514.456.853
139KING ICT d.o.o.143.998.288110.350.66430,4915458537314.406,7423205.494,71887.314.5155.139.411
140GP KRK d. d.143.976.213124.388.69915,747658668218.808,8343186.210,627219.287.13610.701.403
141ELKA d.o.o.142.712.885128.201.62011,319229179623.200,3711716.210,1675127.020.169103.183.643
142E PLUS, d.o.o.141.378.143140.627.1070,534487468290.304,195300.485,2713321.263492.172
143Hattrick-PSK d.o.o.140.695.391160.125.926-12,1345724890194.330,6505179.916,77077.668.2200
144BELUPO d.d.140.029.574130.856.4577,01987974141.873,9351134.349,545178.373.55568.447.967
145Pepco Croatia d.o.o.139.868.501129.949.4067,633645615216.850,3891211.299,847100
146TOMIĆ & Co. d.o.o.139.655.173122.499.44214,0047166161841.296,2228760.866,09931.971.1601.953.912
147HAVI Logistics d.o.o.138.657.306120.039.14715,5167532.069.512,02982.264.889,56643.094.03839.166.316
148ĐURO ĐAKOVIĆ SPECIJALNA VOZILA d. d. Slavonski Brod138.652.837121.891.81013,7507522461265.618,4616264.407,3969119.471.759104.140.226
149AUTO HRVATSKA AUTOMOBILI d.o.o.137.771.669125.419.4709,8487256247538.170,582507.771,1336144.49154.806
150HS PRODUKT d.o.o.136.500.587149.148.540-8,48011.8121.76975.331,449784.312,3459117.269.739127.203.518
151FRANCK d.d.136.413.365115.374.47818,2353419387325.568,8902298.125,266132.341.30224.150.489
152GRADSKA PLINARA ZAGREB-OPSKRBA d.o.o.135.574.811287.195.189-52,793486921.576.451,29063.121.686,836900
153NewMip d.o.o.135.302.492141.294.074-4,24051.3261.635102.038,078486.418,393816.15755.515
154INFOBIP d.o.o.133.193.891128.608.9603,5651.1921.144111.739,8414112.420,4195116.988.768124.903.117
155VODOOPSKRBA I ODVODNJA d.o.o.132.374.963109.197.08921,22571.2491.093105.984,758299.905,845300
156VERTIV CROATIA d.o.o.130.446.321203.783.812-35,9878633547206.076,3364372.548,1023123.137.797196.586.101
157Holcim (Hrvatska) d. o. o.129.694.407123.922.2534,6578337348384.849,8724356.098,428117.156.90513.838.008
158Imperial Riviera d. d.129.346.581114.090.73913,37161.0921.040118.449,25109.702,6336113.638.990100.118.695
159BINA – ISTRA, d. d.128.576.672185.154.199-30,556914139.184.04814.242.630,692300
160BOMARK PAK d.o.o.128.529.173113.160.91613,5808292275440.168,4006411.494,24106.696.65490.022.890
161ADMIRAL .HR d.o.o.127.593.179116.493.4209,52821.031911123.756,7206127.874,22611.426.3144.478.674
162RIBOLA, d.o.o.127.099.426117.288.4798,3648624557203.684,9775210.571,775527.19213.137
163Saponia d.d.127.037.430132.922.182-4,4272640725198.495,9843183.340,940656.008.46760.433.161
164JANAF, d.d.126.859.414136.136.552-6,8145441427287.663,0702318.820,964878.170.69586.979.905
165HEP-PLIN d.o.o.126.791.693149.876.097-15,4023280274452.827,475546.993,054700
166AD PLASTIK d.d.126.418.450120.163.3355,2055865807146.148,4971148.901,2825121.174.944110.283.823
167HEP-TOPLINARSTVO d.o.o.124.676.114223.228.444-44,1486356358350.213,8033623.543,139600
168GRAND DALEWEST d.o.o.124.634.514103.471.14920,453335353.560.986,11422.956.318,54289.845.51042.417.977
169TOYOTA CROATIA d.o.o.124.235.211106.880.19816,237814138.873.943,64288.221.553,69231.142.1740
170ROCHE d.o.o.123.773.935108.652.13613,9176901091.375.265,9444996.808,58714.175.5864.770.782
171EUROCABLE GROUP d.o.o.120.906.57446.150.234161,9847129135937.260,2635341.853,5851118.678.30543.689.344
172CENTAR ZA VOZILA HRVATSKE, dioničko društvo120.142.899103.813.44815,72961.1261.089106.698,844595.329,153387.78968.159
173Grand Auto d.o.o.118.224.737106.119.20811,40741001001.182.247,371.061.192,0814.527.15014.080.206
174CROMARIS d.d.115.856.364114.767.4320,9488495511234.053,2606224.593,800394.355.42187.251.450
175INTER S.T.E.E.L. d.o.o.114.886.892105.038.5499,3759179176641.826,2122596.809,93752.753.1221.525.681
176EMMA GAMMA Adriatic d.o.o.114.338.93671.299.06560,3652000000
177GAVRILOVIĆ d.o.o.112.812.789109.873.9242,6747434417259.937,3018263.486,628213.230.35013.839.422
178OMCO CROATIA d.o.o.111.754.062118.739.125-5,8826606615184.412,6435193.071,747997.615.230104.989.548
179GIP PIONIR d.o.o.111.239.925111.825.134-0,523338492.927.366,44732.282.145,591800
180MDK GRAĐEVINAR d.o.o.110.295.61196.346.52314,478173158637.546,8843609.788,1202883.7204.023.997
181SWIETELSKY d.o.o.110.235.52196.773.88913,910368681.621.110,60291.423.145,426400
182DS Smith Belišće Croatia d.o.o.108.743.717138.809.447-21,6597328342331.535,7225405.875,57671.522.34298.575.032
183PROJEKTGRADNJA plus d.o.o.108.121.55797.007.03711,4574277194390.330,5306500.036,27314960
184PERUTNINA PTUJ – PIPO d.o.o. ČAKOVEC107.873.82693.592.83515,2586809709133.342,1829132.006,81942.904.1623.037.915
185TŽV GREDELJ d.o.o.107.129.256115.282.454-7,0723318350336.884,4528329.378,4498.787.941108.196.589
186Vajda d. d. Čakovec106.501.882102.282.6374,125304316350.335,1381323.679,231598.618518.715
187LOGISTA d. o. o.105.725.64496.197.6349,9046135132783.152,9185728.769,9545870.2121.278.774
188HENKEL CROATIA d.o.o.105.371.020108.104.871-2,528876801.386.460,78941.351.310,887516.957.87016.561.197
189MEĐIMURJE-PLIN d.o.o.105.361.64672.028.54146,277685761.239.548,7764947.743,960500
190GORENJE ZAGREB d.o.o.105.201.065109.367.000-3,809141422.565.879,63412.603.976,19045.152.3871.674.788
191Arena Hospitality Group d.d.104.332.600100.404.6953,912792958131.733,0808104.806,5709333.480345.509
192STROJOPROMET d.o.o.104.170.599101.947.5612,1805192204542.555,2031499.742,9464.778.3993.893.416
193STSI d.o.o.103.880.845100.973.8922,8789816838127.304,9571120.493,90451.010.867904.062
194CROSCO, d.o.o.103.260.56792.247.37811,9387673644153.433,2347143.241,27015.809.4579.999.465
195Kronospan CRO d.o.o.103.074.08490.958.25313,3202183177563.246,3606513.888,43579.281.52066.225.640
196KNAUF INSULATION d.o.o.102.811.82497.439.9095,513224208458.981,3571468.461,100981.901.59879.402.928
197PRIMA COMMERCE d.o.o.102.354.25894.894.0827,8615373384274.408,1983247.120,00526.022.1025.231.090
198ROCKWOOL ADRIATIC d. o. o.101.160.82194.257.6487,3237186177543.875,3817532.529,084775.350.34269.683.885
199TEXO MOLIOR d.o.o.101.090.24565.141.15255,1864266248380.038,515262.665,935400
200BRODOGRADILIŠTE VIKTOR LENAC d. d.99.507.54289.445.85211,2489253324393.310,4426276.067,444484.348.89155.095.618
201VCAG d.o.o.98.355.65762.933.59456,28482149.177.828,562.933.59446.211.19431.493.619
202VAPOUR INTERNATIONAL d.o.o.98.023.78965.760.67249,061472721.361.441,5138913.342,666697.827.06064.752.489
203MAN IMPORTER HRVATSKA d.o.o.97.780.512100.525.117-2,730264651.527.820,51.546.540,261524.037.69823.221.671
204TOP GAMES d.o.o.96.977.84068.962.84940,623322194.408.083,63633.629.623,631500
205FACC Solutions Croatia d.o.o.96.824.38963.054.81053,5559444294218.072,9481214.472,142896.123.97562.734.144
206OSATINA GRUPA d.o.o.96.548.76489.225.3268,2078721710133.909,5201125.669,473219.896.25115.672.428
207LJEKARNE PRIMA PHARME96.344.11088.174.5399,2652371339259.687,628260.101,884926.81529.592
208BDS SPORT CR d.o.o.96.033.29394.754.4321,3496477576201.327,6582164.504,22225.419.40710.634.074
209YTRES d.o.o.96.014.04496.904.594-0,9189549632174.888,969153.330,053792.561.55093.853.231
210AUTO BENUSSI d. o. o.95.146.43398.388.986-3,2956223203426.665,6188484.674,807812.435.0039.816.738
211DELTRON d.o.o.94.179.96973.292.10328,4994118111798.135,3305660.289,216214.618.80112.105.685
212TEDi poslovanje d.o.o.93.227.46270.486.00632,2637623556149.642,7961126.773,39200
213Axereal Croatia d. o. o.92.840.47197.252.138-4,536387981.067.131,8505992.368,755139.262.64356.875.274
214STANIĆ d.o.o.92.743.91987.998.4205,3927362387256.198,6712227.386,09813.178.5113.998.674
215OSIJEK-KOTEKS d.d.92.526.870107.135.714-13,6358467458198.130,3426233.920,772900
216BA – COM TRGOVINA d.o.o.91.948.33982.240.33211,8044204193450.727,1519426.115,709800
217GEOPLIN d.o.o.91.477.99092.012.824-0,58126615.246.331,666615.335.470,666600
218RWA Hrvatska d.o.o.91.195.00177.087.57818,300598100930.561,2346770.875,7811.579.8149.673.313
219TAPI Croatia Industries d.o.o.90.850.77816.018.783467,1515352353258.098,801145.378,988687.685.47513.116.397
220DECATHLON ZAGREB d.o.o.90.571.66583.037.6579,073196193462.100,3316430.246,927400
221BOUYGUES TRAVAUX PUBLICS90.559.993110.895.240-18,3373104107870.769,16341.036.404,112100
222KONČAR – Električna vozila d.d.90.187.02966.448.13535,7254328330274.960,4542201.357,98481.066.9881.402.582
223TEHNO-MAG d.o.o.88.934.81086.157.6073,22339494946.115916.570,287247.561.34647.598.546
224BADEL 1862 d.d.88.809.98182.965.8267,044249234356.666,5903354.554,811915.592.37215.502.446
225Međunarodna zračna luka Zagreb d.d.88.433.15791.404.990-3,2512237229373.135,6835399.148,427938.030.73635.742.376
226VIOLETA d.o.o.87.849.73585.635.4082,5857219216401.140,3424396.460,222220.222.87016.950.476
227Genera d.d.87.474.88246.119.06289,6718327328267.507,2844140.606,896338.583.09134.145.911
228Emil Frey Auto Centar d.o.o.86.112.83189.604.850-3,897191115946.294,8461779.172,608600
229GRADSKA LJEKARNA ZAGREB85.963.39176.861.32911,8421363363236.813,7493211.739,198300
230Nestlé Adriatic d.o.o.85.381.03580.575.1995,9644119117717.487,689688.676,914521.801.01320.524.951
231SUNCE HOTELI d.d.84.824.25280.986.3424,738986890997.723,792689.093,885570.144.52968.745.916
232KMAG d.o.o.83.717.29785.819.289-2,44935516.743.459,417.163.857,820.110.65315.123.805
233TUBLA d.o.o.83.452.88974.826.90311,5279323351258.368,0773213.182,059876.601.53666.675.556
234Rijeka Gateway d.o.o.83.297.64041.178.645102,283519753422.830,6598776.955,5664.368.6950
235HUP-ZAGREB d.d.82.555.10669.990.29717,952289584792.240,341882.633,172343.806.16237.807.633
236Harburg-Freudenberger Belišće d.o.o.81.936.224108.163.124-24,2475600663136.560,3733163.141,966864.831.204102.906.430
237AIRCASH d.o.o.81.871.79352.138.36057,027912186676.626,3884606.26023.530.3127.841.587
238C.I.A.K. d.o.o.80.912.27276.214.3056,1641172167470.420,186456.373,083838.237.45434.316.959
239GAVRANOVIĆ d.o.o.79.523.93078.620.4671,1491692694114.918,9739113.285,975500
240Kenty Adria d.o.o.79.514.82368.050.35616,84760451.325.247,051.512.230,133323.633.07824.949.939
241Peek & Cloppenburg d.o.o.79.462.89272.943.7128,9372154136515.992,8051536.350,823500
242BMD STIL d.o.o.79.272.64771.909.73810,239114112695.374,0964642.051,23213.737.7446.116.021
243TANKERSKA PLOVIDBA d.d.78.837.34465.512.44820,33948266961.431,0243992.612,848411.663.5917.873.074
244LJEKARNA SPLITSKO-DALMATINSKE ŽUPANIJE78.611.80170.991.01010,7348248261316.983,0685271.996,206800
245OMIAL NOVI d.o.o.78.561.85886.648.356-9,3325176169446.374,1931512.712,165657.033.90259.403.222
246RIJEKA TRANS d. o. o.78.335.31874.352.1815,357136242.175.981,05553.098.007,5416549.224129.901
247COMBIS d.o.o.77.833.10477.950.207-0,1502275260283.029,469299.808,48843.357.8373.671.359
248MMM Agramservis d.o.o.77.788.41669.398.50712,08949085864.315,7333816.453,023513.544.9649.155.224
249FlixBus CEE South d.o.o.77.429.70378.635.852-1,533829282.669.989,75862.808.423,285700
250KNAUF d.o.o.77.029.48373.005.8575,5113129154597.127,7751474.064,006424.885.00624.069.014
251KONČAR – Mjerni transformatori d.d.76.829.15453.247.49644,2868286334268.633,4055159.423,640767.216.45547.647.612
252GUMIIMPEX – GRP d.o.o.76.735.16375.902.5941,0968356347215.548,2106218.739,463913.551.25310.404.709
253MICROLINE d.o.o.76.720.85174.350.3233,188357571.345.979,84211.304.391,63154.970.0903.197.844
254JOLLY AUTO LINE d.o.o.76.713.47566.712.30014,9915139131551.895,5035509.254,198414.777.2305.013.040
255P Automobil Import d.o.o.76.559.87179.005.103-3,09542321.822.854,07142.468.909,468700
256NOVO NORDISK Hrvatska d.o.o.76.190.02259.313.28928,453543391.771.860,97671.520.853,56416.911.3984.091.275
257WELLMAX d.o.o.76.156.35762.998.62920,88577810.879.479,57147.874.828,62558.379.27348.355.954
258MAUTHNER d.o.o.75.986.03561.979.03522,599547501.616.724,14891.239.580,747.371.52947.820.543
259PBZ CARD d.o.o.75.552.63464.030.76317,9942202182374.022,9405351.817,37911.197.9321.175.480
260NOVA TV d.d.75.453.33673.407.7582,7865369378204.480,5853194.200,41793.081.5992.982.701
261ROBERT BOSCH, d.o.o.75.065.56573.606.5331,982257561.316.939,73681.314.402,37523.043.80021.545.045
262Granolio d.d.74.881.33462.789.20619,2582187177400.434,9411354.741,27688.890.38710.225.632
263ELGRAD d.o.o.74.745.87766.741.51911,993362328206.480,3232203.480,24087.961.6137.050.497
264CARLSBERG CROATIA d.o.o.74.617.91880.031.113-6,7638339336220.111,8525238.187,836329.490.28433.329.951
265GE Vernova Hrvatska d.o.o.74.467.62056.102.35532,7352361367206.281,4958152.867,452373.662.29755.482.841
266FARMACIA zdravstvena ustanova za ljekarničku djelatnost74.381.59568.643.4878,3592325293228.866,4461234.278,112600
267ATLANTIC CEDEVITA d.o.o.74.082.55577.246.409-4,0957280276264.580,5535279.878,293439.627.97841.508.793
268PEKAR TOMO d.o.o.73.917.41158.053.39127,32667766959.966,3766879.596,833349.413.23436.401.732
269FILIR d.o.o.73.916.20467.545.2339,4321253249292.158,909271.265,99591.509.0071.483.628
270TT KABELI d.o.o.73.860.52260.076.43422,944234202.172.368,29413.003.821,747.657.43037.946.958
271TUČ d.d.73.795.37257.732.23827,8235150148491.969,1466390.082,689127.736.43727.048.947
272INA MALOPRODAJNI SERVISI d.o.o.73.730.96664.574.75914,17921.9792.06837.256,678131.225,705500
273ZRAČNA LUKA SPLIT d.o.o.73.513.68568.853.2716,7686464452158.434,6659152.330,245551.969.02948.942.269
274MURAPLAST d.o.o.73.419.13372.177.0501,7208289293254.045,4429246.338,054657.461.68057.589.255
275ACG Europe d.o.o.73.373.87171.517.2132,596325322225.765,7569222.103,145971.697.95169.550.471
276ZRAČNA LUKA DUBROVNIK d.o.o.72.969.17165.533.47111,3464638603114.371,7413108.679,056340.288.49435.881.466
277JEDINSTVO KRAPINA d.o.o.72.587.15971.030.0562,1921569569127.569,6994124.833,13884.558.44136.632.324
278WE – KR d.o.o.72.301.25462.300.90616,0516424430170.521,8254144.885,827946.504.87448.313.422
279APIS IT d.o.o.72.079.04877.636.957-7,1588493495146.204,9655156.842,337300
280ĐURO ĐAKOVIĆ MONTAŽA d.o.o..71.566.05269.427.6723,0889883379.694,935483.346,54541.207.69234.225.846
281BIJELIĆ CO d.o.o.71.317.21574.471.566-4,2356137129520.563,6131577.298,96127.895.71915.486.813
282TROMONT d.o.o.71.043.96053.760.56532,1488245243289.975,3469221.236,8933.325.2393.269.693
283VELETABAK d.o.o70.526.63060.143.41117,26419792727.078,6597653.732,7282447.445105.637
284TRGOCENTAR d.o.o.70.483.66869.443.3451,498576612122.367,4791113.469,51794.95210.723
285STJEMA PROMET d.o.o.70.452.33060.271.85016,890967521.051.527,31341.159.074,038418.117.78716.363.751
286PLINACRO d.o.o.70.448.57571.522.468-1,5014271263259.957,8413271.948,54754.906.0225.233.373
287TEHNIKAGRADNJA d.o.o.70.285.77554.057.43530,0205180152390.476,5277355.641,019700
288cosnova Eastern Europe d.o.o.70.206.86266.980.1744,817316154.387.928,8754.465.344,933360.757.73556.627.484
289INTESA SANPAOLO INTERNATIONAL VALUE SERVICES d.o.o.70.200.77568.054.4253,1538398360176.383,8567189.040,069462.617.13558.533.490
290BOXMARK LEATHER d.o.o.70.125.37273.954.976-5,178276198092.148,977675.464,261269.029.38069.274.119
291PROCTER & GAMBLE d.o.o.70.098.02282.223.212-14,746647511.491.447,27651.612.219,84311.458.3111.888.540
292NOVI AGRAR d.o.o.69.700.55457.355.37221,5247890893.596,8461637.281,911100
293ŠTASNI d.o.o.69.072.39546.180.36849,57097573920.965,2666632.607,780800
294MAKROMIKRO GRUPA d.o.o.69.002.15459.297.84016,3653146140472.617,4931423.55626.193.79825.255.239
295STORM COMPUTERS d.o.o.68.858.20962.676.9119,8621130102529.678,5307614.479,5196688.374902.018
296EKO-FLOR PLUS d.o.o.68.667.78544.394.17654,6774316264217.303,117168.159,757512.687.2977.396.510
297CALCIT LIKA d.o.o.68.431.35371.032.332-3,661667701.021.363,47761.014.747,665.814.86568.260.972
298INOVINE d. d.68.402.08167.208.9941,7751442434154.755,8393154.859,433100
299TERMODINAMIKA d.o.o.68.385.22462.687.9449,0883120102569.876,8666614.587,68621.341.4210
300JADRANKA TURIZAM d. o. o.67.899.81565.360.0453,885870281596.723,383180.196,3742171.327294.896
301SOLARIS d.d.67.665.32258.336.17215,99268157599.361,7063101.454,212135.729.43330.786.319
302BRODOMERKUR ENERGETIKA d.o.o.67.608.29854.596.92423,831612125.634.024,83334.549.743,666600
303BENUSSI d. o. o.67.558.08768.819.989-1,8336128125527.797,5546550.559,9122.220.0771.705.472
304KIM d.o.o.66.871.64962.444.6977,08939194734.853,2857664.305,28727.267.3779.269.838
305JADRANSKI LUKSUZNI HOTELI d.d.66.833.15566.985.546-0,2274549573121.736,1657116.903,221600
306MONTER-STROJARSKE MONTAŽE d.d.66.758.18076.992.387-13,2924306300218.163,9869256.641,2919.234141.984
307Hyundai Hrvatska d.o.o.66.686.12673.784.687-9,620636351.852.392,38882.108.133,914200
308HRVATSKA INDUSTRIJA ŠEĆERA d.d.66.642.48993.386.764-28,6381261255255.335,2068366.222,603923.911.77143.872.796
309REAL GRUPA d.o.o.66.417.78377.084.610-13,8378124132535.627,2822583.974,31814.326.0415.078.750
310ANPEK d.o.o.65.862.44153.582.41722,91858521.135.559,32751.030.431,096141.877.92734.232.028
311NEW YORKER CROATIA d.o.o.65.509.98162.645.7834,572355290184.535,1577216.019,941300
312C&A moda d.o.o.65.446.69958.948.74311,023165167396.646,6606352.986,48500
313LIBURNIA RIVIERA HOTELI d. d.65.306.70964.351.6421,484168768395.060,711794.219,095152.573.65652.193.774
314JOHNSON & JOHNSON S.E. d.o.o.65.110.80845.773.06642,24698076813.885,1602.277,184232.427.70716.922.552
315IKEA Hrvatska d.o.o.65.052.050168.889.433-61,482497049867.063,969339.135,40763.603.373512
316AUTOTRANS d. d.64.487.36663.631.4271,345191691670.401,054569.466,62332.100.5141.887.206
317NORINCO INTERNATIONAL COOPERATION LTD.64.454.7969.991.421545,101337281.742.021,5135356.836,464200
318MONDELEZ ZAGREB d.o.o.64.107.03171.157.419-9,9081898.013.378,8757.906.379,88881.353.875612.836
319PETASON, d.o.o.63.990.66950.779.01026,01798886727.166,6931590.453,604600
320LTH Metalni lijev d.o.o.63.924.70064.333.350-0,6352468496136.591,2393129.704,334661.952.01362.252.412
321KONČAR – GIM d.o.o.63.864.28045.168.50741,3911310325206.013,8064138.980,021542.223.26627.838.176
322Autocesta Zagreb-Macelj d.o.o.63.512.61661.013.6344,0957997.056.957,33336.779.292,666600
323ZM d.o.o.63.411.24957.765.4369,7736461494137.551,5162116.934,080943.680.61046.270.684
324STRIDON-PROMET d.o.o.63.280.91759.101.9317,0708293283215.975,8259208.840,7455192.046643.389
325SANDOZ d.o.o.63.200.84557.270.84610,354310073632.008,45784.532,136900
326KFK d.o.o.63.086.29183.675.050-24,6056263204239.871,8288410.171,813748.766.55266.870.102
327MASS SHOES d.o.o.63.047.51961.608.4722,3357249272253.202,8875226.501,735206.392
328EKUPI d.o.o.62.966.15559.675.6845,513960541.049.435,91661.105.105,2592929.467898.051
329C.E.M.P. d.o.o.62.874.63649.978.82825,80254315.718.65916.659.609,3333360.0000
330PARON, d.o.o.62.863.17780.604.905-22,0107174147361.282,6264548.332,68700
331RB – AUTO d. o. o.62.840.50951.966.32220,92546863924.125,1323824.862,253900
332CAREL ADRIATIC d. o. o.62.489.92852.347.91519,3742248254251.975,5161206.094,153561.284.80051.352.156
333BAKMAZ, d.o.o.62.333.41458.386.4736,76400400155.833,535145.966,182500
334AKD d.o.o.62.304.14665.049.226-4,22422425147.640,1563153.057,00231.580.6131.609.485
335Deichmann trgovina obućom, d.o.o.62.078.12158.294.7036,4901387367160.408,5813158.841,152500
336M.I. HRŠAK d.o.o.62.014.55463.190.380-1,8607292271212.378,6095233.174,833911.555.2039.155.225
337VUPIK plus d.o.o.61.951.02658.703.1425,5327383315161.752,0261186.359,18091.222.250270.037
338RTL Hrvatska d.o.o.61.540.33160.421.4701,8517367322167.684,8256187.644,31675.391.8423.743.609
339General Logistics Systems Croatia d.o.o.61.533.72256.845.6868,2469145135424.370,4965421.079,155511.055.85715.649.630
340ANDRITZ TEP D.O.O.61.420.27481.368.823-24,5162548651112.080,7919124.990,511557.362.85173.114.834
341VOLVO GROUP CROATIA d.o.o.61.291.74960.438.2771,41217169863.264,0704875.917,057961.065.84660.338.315
342HŽ CARGO d.o.o.60.807.14672.249.485-15,837293293665.243,718877.189,620735.355.75843.879.704
343H & M Hennes & Mauritz d.o.o.60.707.85661.770.867-1,7208298266203.717,6375232.221,304500
344TURISTHOTEL d.o.o.60.652.63251.343.50118,131432398140.399,6111129.003,771300
345MARITIMAE REGIONIS d.o.o.60.551.36260.504.3430,0777996.727.929,11116.722.704,777759.580.39658.707.230
346SCANIA HRVATSKA d.o.o.60.074.32757.845.0483,85387370822.935,9863826.357,828510.345.4478.941.601
347CENGIZ INSAAT SANAYI VE TICARET ANONIM ŞIRKETI60.061.96588.009.407-31,75558471.035.551,12061.872.540,574490.39639.670
348INGRAM MICRO d.o.o.60.032.92858.643.3712,369525242.401.317,122.443.473,791611.641.19013.728.609
349HEP-Opskrba d.o.o.60.017.91651.905.79515,6285122108491.950,1311480.609,212953.35056.591
350ENERGIA NATURALIS d.o.o.59.894.55311.815.492406,91547074855.636,4714159.668,8108219.2671.702.035
351CEZAREJA d.o.o.59.775.00148.724.99122,67834501.328.333,3555024.975.92721.474.048
352TIM KABEL d.o.o.59.727.08552.640.37713,462455481.085.9471.096.674,520815.643.89314.639.513
353PETROKOV d.o.o.59.568.46953.700.68410,9268161175369.990,4906306.861,05141.048.3541.885.294
354E.G.O. Elektro-komponente d.o.o.59.454.12958.413.8961,7807481455123.605,2577128.382,18958.276.76257.381.983
355MEŠIĆ COM d.o.o.59.382.33032.760.49381,2626268957.779,5161481.771,955800
356LAVČEVIĆ – INŽENJERING d.o.o.59.064.54254.320.8668,732611779504.825,1452687.605,898700
357VULKAL d.o.o.58.833.16560.921.104-3,4272269272218.710,6505223.974,647718.712833.955
358C Automobil Import d.o.o.58.488.12557.832.8631,13351111.697.6255.257.5331.483.156311.287
359Super Technologies d.o.o.58.209.62539.153.30948,671377331154.402,1883118.287,942549.875.39133.543.263
360COLAS HRVATSKA d.d.57.819.36074.094.677-21,9655298267194.024,6979277.508,15353.114.2772.579.576
361LPT d.o.o.57.712.67863.045.021-8,4579303314190.470,8844200.780,321654.045.98559.630.541
362SECURITAS HRVATSKA d.o.o.57.568.23653.245.5928,11832.0412.05828.205,897125.872,49361.670.4351.087.939
363Kik Textilien und Non-Food d.o.o.57.356.98157.032.7310,5685429413133.699,2564138.093,779600
364Calucem d.o.o.57.306.12854.098.7735,9287118130485.645,1525416.144,407651.223.50446.836.559
365ELECTROLUX d.o.o.57.116.13952.488.0238,817445451.269.247,53331.166.400,511129.374.27830.414.973
366UNCONDITIONAL d.o.o.57.100.19346.391.65823,0828371311153.908,876149.169,31833.586.9632.369.950
367AMR sustavi d.o.o.57.087.00742.817.03133,3278669.514.501,16667.136.171,833300
368FRUTIKO GROUP d.o.o.56.788.83152.151.5788,891848481.183.100,64581.086.491,20838.181.5269.112.909
369TRADE AIR d.o.o.56.692.40253.246.9066,47078189699.906,1975598.279,842650.100.12837.350.398
370LAVČEVIĆ d.d.56.680.17759.980.644-5,502530221.889.339,23332.726.392,90900
371PEKAR d.o.o.56.567.02743.252.17530,784256949299.414,810187.910,924700
372HAIX Obuća d.o.o.56.090.87247.821.02717,29331.0921.15151.365,267341.547,373555.270.34346.792.595
373INTINOVA d.o.o.55.804.12764.371.219-13,3088314321177.720,1496200.533,392555.575.21264.239.251
374MAXX AUTO d.o.o.55.667.84163.908.256-12,894115223.711.189,42.904.920,7272189.081306.258
375MOBIS-electronic d.o.o.55.424.28557.098.927-2,932832321.732.008,90621.784.341,468716.633.77719.328.643
376FILIA USLUGE d.o.o.55.424.15737.299.24048,593262048389.393,801677.224,099300
377Rimac Group d.o.o.55.065.40113.391.424311,198911165.005.945,5454836.9647.49444.990
378MICK d. o. o.55.060.46753.516.9142,8842184179299.241,6684298.977,173111.840.86010.469.807
379FLY AIR41 AIRWAYS d.o.o.54.925.56747.032.96816,7809233207235.732,0472227.212,405754.158.08644.137.262
380Wienerberger d.o.o.54.601.84254.913.390-0,5673196230278.580,8265238.753,869513.051.13816.308.778
381Kostwein – proizvodnja strojeva d.o.o.54.259.70474.613.821-27,2792380415142.788,6947179.792,339753.349.67873.084.057
382P.S.C. ZAGREB, d.o.o.54.228.21853.739.9310,908650521.084.564,361.033.460,21155.949.9562.501.802
383Vivus Rent d.o.o.53.726.21619.475.916175,8597866.715.7773.245.98600
384MANŠPED d. o. o.53.540.40259.039.920-9,3149278290192.591,3741203.585,93113.272.34112.977.660
385MONTING d.o.o.53.465.30086.544.036-38,2218480590111.386,0416146.684,806710.359.21311.706.396
386AMINESS d.d.53.372.78249.210.8618,4573405405131.784,6469121.508,298700
387Zdravstvena ustanova za ljekarničku djelatnost Ljekarne VAŠE ZDRAVLJE53.167.85643.700.68021,6636183165290.534,7322264.852,60600
388DRVNI CENTAR GLINA d.o.o.53.091.51250.300.6685,5483394377134.750,0304133.423,52259.944.74116.135.232
389HARVEY NORMAN CROATIA d.o.o.53.081.08644.617.29418,9697246247215.776,7723180.636,8178824.271865.999
390M Plus Croatia d.o.o.52.948.54742.503.97924,5731388449136.465,327394.663,650345.121.77234.553.778
391SVIJET MEDIJA d.o.o.52.904.01645.121.92417,246812395430.113,9512474.967,6213.309.7862.711.824
392ZAGREBAČKE PEKARNE KLARA d.d.52.681.83637.489.74940,523380448165.524,671677.941,2661924.8041.130.043
393ŽEPOH d.o.o.52.662.96149.643.9156,08146159863.327,2295841.422,2881970
394VALALTA d. o. o. Rovinj52.633.49651.902.6991,408427411123.263,4566126.283,939135.911.49033.848.003
395ATLANTIC GRUPA d.d.52.594.72346.623.64312,8069172162305.783,2732287.800,265420.902.99318.575.669
396VALOVITI PAPIR – DUNAPACK d.o.o.52.547.12656.344.044-6,7388248232211.883,5725242.862,258618.219.99520.219.750
397DRAVA INTERNATIONAL d.o.o.52.296.05150.966.8702,6079422436123.924,2914116.896,490841.358.72638.131.841
398C. A. K. d. o. o.52.174.33344.637.47516,88456274841.521,5603.209,1216752.048478.828
399GERMANIA SPORT d.o.o.52.138.49745.354.43714,9578505484103.244,548593.707,514400
400ROX d.o.o.52.120.89651.665.5300,8813139161374.970,4748320.903,9132.378.4732.515.121
401Weidmann Izo-Prod d.o.o.52.108.57237.915.63137,4329419354124.364,1336107.106,302234.014.79525.834.376
402TIA PARTNER d. o. o.52.015.28048.622.1186,9786122143426.354,754340.014,811100
403MB FRIGO GRUPA d.o.o.51.872.71346.250.48812,156189168274.458,7989275.300,523810.872.1789.387.794
404PAN-PEK, d.o.o.51.656.04453.868.065-4,106354466194.955,963281.494,80333.909.7223.977.679
405SOLVIS d.o.o.51.468.83647.770.6047,7416210208245.089,6952229.666,365329.448.81113.945.051
406Siemens d.d.51.360.69251.084.1850,5412130132395.082,2461387.001,40156.970.5507.853.835
407Global Payments d.o.o.51.324.91868.667.679-25,25687189589.941,5862363.321,0529566.525492.260
408Kutjevo d. d.51.171.08742.050.47121,6896489521104.644,349680.711,076715.348.31212.777.759
409ALSO Croatia d.o.o.51.170.47640.824.61825,342239391.312.063,48711.046.785,07692.962.8653.195.853
410INTERSPORT H d.o.o.51.001.39649.931.7932,1421350341145.718,2742146.427,5454021.256
411RALU LOGISTIKA d.d.50.882.45646.236.24110,0488468373108.723,1965123.957,750621.137.89419.393.274
412JADRANSKA VRATA d. d.50.773.38546.416.6299,3861262266193.791,5458174.498,605241.064.16534.859.602
413GRUPACIJA FLAVIA, d.o.o.50.550.64646.271.1449,24871085.055.064,65.783.89300
414ABB d.o.o.50.460.77248.167.4664,7611135135373.783,4962356.796,044419.844.85314.268.423
415ENERGIJA PROJEKT d. d.50.322.14933.630.14949,63414173.594.439,21421.978.244,058800
416TEHNIX d.o.o.50.295.76773.100.856-31,1967370541135.934,5054135.121,730132.544.83550.510.286
417Hilding Anders d.o.o.50.087.91149.371.3821,4513447457112.053,4921108.033,658624.661.05623.730.280
418Lagermax Logistics Croatia d.o.o.50.074.51245.860.2139,1894353337141.854,1416136.083,718113.396.77612.269.094
419HNK HAJDUK s.d.d.49.894.90427.652.89180,43289593525.209,5157297.342,913915.179.0983.860.270
420KATARINA LINE d. o. o.49.812.65743.337.50614,94129393535.619,9677465.994,688141.593.33537.824.528
421Air BP Croatia d.o.o.49.203.76250.740.434-3,0284000000
422Impol-TLM d.o.o.48.968.15157.639.787-15,0445326341150.209,0521169.031,633448.315.48456.227.064
423KOLEKTOR KOLING Inženjering, instalacije, proizvodnja d.o.o.48.820.60453.648.488-8,99913416.273.534,666613.412.12200
424PP ORAHOVICA d.o.o.48.500.07639.917.00921,5022384378126.302,2812105.600,552916.792.32313.056.457
425IBM HRVATSKA d.o.o.48.435.30449.940.037-3,013411443117.847,4549112.731,460437.252.86135.401.803
426TEHNIKA d.d.48.227.95029.422.43163,9155276297174.738,949299.065,424200
427Termoplin d. d.48.207.85346.367.9943,96798992541.661,2696503.999,934700
428iStyle d.o.o.47.961.46143.630.9129,925439391.229.781,05121.118.741,33330737.778
429HUAWEI TECHNOLOGIES d.o.o.47.850.75946.699.7902,464616162.990.672,43752.918.736,875266.641328.061
430KM Kovnica d.o.o.47.680.07942.731.87111,5796245208194.612,5673205.441,687545.825.65641.159.334
431ŽITNI TERMINAL d.o.o.47.366.43789.635.019-47,156325361.894.657,482.489.861,638843.217.55680.975.355
432VAMACO M.V. d.o.o.47.364.04653.053.258-10,723518182.631.335,88882.947.403,222225.284.34329.045.198
433Ljekarne JOUKHADAR47.294.16946.735.4261,1955168165281.512,9107283.245,00600
434AUTO HRVATSKA PRODAJNO SERVISNI CENTRI d.o.o.47.266.71548.686.788-2,9167246249192.141,1178195.529,2694.316.7553.623.422
435RUDAN d.o.o.47.265.69435.398.62833,524222210212.908,5315168.564,895212.119.30810.894.138
436BOEHRINGER INGELHEIM ZAGREB d.o.o.47.200.89344.285.8866,582232311.475.027,90621.428.576,967710.246.6139.208.033
437INTERNATIONAL EVONA d.o.o.47.071.16049.990.109-5,839320356147.097,375140.421,654400
438Bauwerk Group Hrvatska d.o.o.47.019.33146.447.5611,231261254180.150,6934182.864,413345.924.64629.146.252
439FANON d.o.o.47.018.22444.071.9226,6852114113412.440,5614390.017,008826.008.96421.933.069
440ALLEGHENY FINANCIAL d.o.o.47.008.3624.313.961989,679813143.616.027,8461308.140,071400
441MEDIC d.o.o.46.901.49941.987.71711,702933331.421.257,54541.272.355,0606506.600548.152
442AUTO KUĆA CINDRIĆ d.o.o.46.837.05926.382.22677,532642391.115.168,0714676.467,3333419.76789.277
443PLETER – USLUGE d.o.o.46.794.15042.736.3829,49481.0391.03845.037,680441.171,851600
444Emil Frey Logistics d.o.o.46.748.12443.059.1058,567314133.339.151,71423.312.238,846141.262.84735.304.588
445ŠERIF EXPORT-IMPORT d.o.o.46.613.59037.971.73522,75865954790.060,8474703.180,277729.495.75424.400.790
446A-ANTICUS d.o.o.46.607.42338.851.19319,9639134123347.816,5895315.863,3577762.308127.167
447P. P. C. BUZET d. o. o.46.592.57145.400.7782,625330373141.189,609121.717,9034787.242827.600
448DODIR PRIRODE d.o.o.46.531.36542.290.44210,0284743990.029,0425983.498,65111.667.577234.595
449NAVIS MARINE d.o.o.46.451.03532.897.19741,200513103.573.156,53843.289.719,734.112.3629.404.976
450TOYOTA CENTAR ZAGREB d.o.o.46.391.89139.690.38616,88446058773.198,1833684.31799.41496.951
451SOKOL d.o.o.46.282.87744.490.0704,02961.8041.86825.655,696723.816,9539256.042198.842
452MM MESNA INDUSTRIJA d.o.o.45.901.70337.122.65523,6487151147303.984,788252.535,0683.332.5243.832.845
453BAYER d.o.o.45.859.17741.015.49611,80935355865.267,4905745.736,290910.190.8809.876.759
454LINKS d.o.o.45.673.81645.341.8330,7321147181310.706,2312250.507,364647.60334.084
455GRAĐA MAXMART d.o.o.45.645.45942.936.2006,3099174176262.330,2241243.955,68187.7050
456BSH kućanski uređaji d.o.o.45.563.88943.633.3994,424323181.981.038,65212.424.077,72226.8374.244
457BLITZ d.o.o.45.518.70836.840.91423,55475253875.359,7692695.111,58495.725.5707.415.064
458SLAVONIJA-BOŠKOVIĆ d.o.o.45.486.53939.846.49714,1544396377114.864,9974105.693,625900
459MANTA d.o.o.45.433.05543.647.4554,09091145.433.05543.647.45500
460TEHNO-ELEKTRO d.o.o.45.360.62933.739.19134,4449252286180.002,496117.969,19937500
461EUROPA 92 d.o.o.45.266.47437.791.00219,781286284158.274,3846133.066,90842.112.6881.707.932
462STANIĆ BEVERAGES d.o.o.45.197.34136.223.18924,7746139136325.160,7266266.346,977915.563.58812.682.878
463AC JESENOVIĆ d.o.o.45.184.22542.368.8276,64494646982.265,7608921.061,456500
464SARAĐEN d.o.o.45.022.48341.524.0048,4251136130331.047,6691319.415,415300
465AUTOKUĆA BAOTIĆ d.o.o.44.933.82149.868.995-9,89626593691.289,5538536.225,75268.95963.970
466Axpo Trgovina d.o.o.44.933.66745.443.068-1,12093314.977.88915.147.689,333317.212.65819.290.857
467INTEREUROPA d.o.o.44.923.84341.106.0919,2875254227176.865,5236181.084,10139.274.4777.146.894
468Odašiljači i veze d.o.o.44.814.24449.040.763-8,6183339344132.195,41142.560,35753.558.51910.997.050
469Cervesia Zagreb d.o.o.44.751.33834.812.99628,5477000000
470EURO DAUS d.d.44.540.71643.191.7883,1231109108408.630,422399.923,962900
471Beko Croatia d.o.o.44.479.30548.368.596-8,04098115.559.913,1254.397.145,090929.237.01929.857.318
472WÜRTH-HRVATSKA d.o.o.44.296.54543.042.3242,9139252262175.779,9404164.283,6793140.99146.530
473adidas Croatia d.o.o.44.237.30037.013.80519,51566279713.504,8387468.529,1772704.759542.159
474TOMI PHARM d.o.o.44.231.03439.285.38412,58936331.228.639,83331.190.466,181800
475Continental Dynamics d.o.o.44.072.32052.303.771-15,7377885.509.0406.537.971,37543.425.26147.041.379
476NARODNE NOVINE d.d.44.001.84145.008.502-2,236644642898.658,8363105.160,0514774424
477Deutsche Lufthansa AG43.964.87246.201.450-4,8409677.327.478,66666.600.207,142800
478Wollsdorf Components d.o.o.43.922.76752.950.956-17,05312241140.778,0993219.713,510343.208.26948.663.489
479GEBRÜDER WEISS d.o.o.43.910.65539.358.45711,5659188177233.567,3138222.364,163812.014.9468.700.293
480DIV GRUPA d.o.o.43.732.68247.987.265-8,86646251394.659,484893.542,426918.656.50519.523.407
481SUNČANI HVAR d.d.43.501.55341.212.1765,555363373119.838,9889110.488,407500
482TESLA KABELI d.o.o.43.493.77846.173.711-5,80432321.359.180,56251.442.928,468715.583.99619.557.740
483Vermilion Zagreb Exploration d.o.o.43.443.66431.988.73735,8092984.827.073,77773.998.592,125108.661463.939
484AGRAM TIS d.o.o.43.357.99040.499.8607,0571247242175.538,421167.354,793300
485VALIPILE d.o.o.43.233.82241.442.0614,3235205231210.896,6926179.402,86142.299.9693.338.819
486RELIANCE d.o.o.43.035.78226.309.74663,5735115115374.224,1913228.780,400
487AKIDS HR d.o.o.42.962.64337.280.59315,2413205194209.573,8682192.168,005167.10324.346
488Moro&Kunst, trgovanje s plemenitim kovinami, d.o.o.42.960.37413.333.536222,19791142.960.37413.333.5365.668.0383.740.095
489ČAZMATRANS PROMET d.o.o.42.921.22538.549.04711,341856455476.101,462769.583,11731.362.4651.800.983
490Ljekarne srce42.803.45138.655.29410,7311131135326.743,9007286.335,511100
491Daikin Hrvatska d.o.o.42.784.57933.781.98726,6494749910.310,1914689.428,306100
492ŠKOLSKA KNJIGA d.d.42.419.27641.347.2552,5927311318136.396,3858130.022,8144417.747541.680
493AB gradnja d.o.o.42.371.73836.258.84616,859152147278.761,4342246.658,816300
494CompING d.o.o.41.999.31928.614.30946,7773136137308.818,522208.863,569328.7326.355
495FNG Property HR d.o.o.41.675.035003001.389.167,8333000
496GRAIN TRADE & SHIPPING d.o.o.41.634.28757.372.677-27,4318000041.634.24757.231.762
497GRADSKA PLINARA ZAGREB d.o.o.41.588.10040.573.7822,4999376378110.606,6489107.338,047600
498OMNICOM MEDIA GRUPA d.o.o.41.470.05334.150.77921,432238261.091.317,18421.313.491,5452.344444.556
499EOS MATRIX d.o.o.41.277.06942.193.063-2,1709182200226.797,0824210.965,315379.284193.836
500PETRO & BULK SOLUTIONS d. o. o.41.220.35653.700.285-23,2399558.244.071,210.740.05741.032.84253.468.183
501TVORNICA STOČNE HRANE d.d.41.096.15539.766.1103,3446137140299.971,9343284.043,64281.499.696335.457
502Pet Network International d.o.o.41.046.00741.375.204-0,7956185181221.870,3081228.592,2872639.549246.508
503Luxottica Jugoistočna Europa d.o.o.40.979.07035.462.00515,55764643890.849,3478824.697,790626.547.64022.743.683
504POLJOCENTAR d.o.o.40.813.63138.424.0296,219110116371.033,009331.241,62933.522.3683.544.391
505VRUTAK d.o.o.40.777.82238.573.0095,7159180185226.543,4555208.502,751382.43417.642

Autor: Marija Brnić
02. listopad 2026. u 19:00
Podijeli članak —