Na većini linija došlo je do otkazivanja pojedinih tjednih rotacija, a avioprijevoznik je u obavijesti putnicima kao razlog naveo komercijalne uvjete. Naime, Ryanair je mjesecima prodavao vrlo povoljne karte na navedenim linijama, već od 5 do 10 eura po smjeru, a sada te letove otkazuje te putnicima nude mogućnost vouchera ili promjene datuma putovanja, javlja Croatianaviation.
Ryanair je ranije isto napravio s linijom za Milano, pa je avioprijevoznik nekoliko dana kasnije vratio letove u prodaju, no po znatno višim cijenama, pa ne treba čuditi ako se upravo to dogodi i na većini gore spomenutih linija. Putnici zbog rane najave nemaju pravo na odštetu sukladno regulativi EU 261, a avioprijevoznik ponovnom prodajom sada otkazanih letova ostavlja prostor za dodatnom zaradom.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu